Oyun dünyası çok çok uzun yıllara dayanan bir dünya. Öyle ki; Atari başından Super Mario oynamaktan kalkamadığımız zamanları biliyoruz. Peki bu uzuuuun yıllardır süregelen oyun dünyasında en çok satan oyun serileri hangileri oldu?

BİRİNCİ SIRADA SUPER MARİO VAR !

Super Mario, Atari dendiğinde akla gelen belil başlı oyunlardan birisiydi. Günümüzde akıllı telefonlara çıkan Super Mario Run oyunu ile tekrar hortlayan Super Mario, tarihin en fazla satan oyun serisidir.

supererererere

İKİNCİ SIRADA TETRİS !

Tetris oyununu sanırım bilmeyen yoktur. Tetris, akıllı telefonlar piyasaya sürülmeden önce telefonlarda oynanan en yaygın oyundu. Aynı zamanda kendisine haz özel cihazı bulunmaktaydı. Basit yapılı bir oyun olmasına rağmen çok beğenilinip her yaştan kişi tarafından oynanırdı.

ÜÇÜNCÜ SIRADA POKEMON !

Aslında Pokemon daha çok çizgi film ile dikkat çekmekte ancak oyun dünyasında da Pokemon projeleri çok büyük sükse yapmıştır. Özellikle Pokemon GO oyunu akıllı telefonlara bir dönem damgasını vurmuştu.

DÖRDÜNCÜ SIRA CALL OF DUTY’NİN

Dünyanın en beğenilen savaş oyunu serilerinden olan Call of Duty, AAA sınıf oyunlarda oldukça dikkat çeken bir seri olmuştur. Son zamanlarda eleştirilsede dünyanın en çok satan dördüncü oyun serisi Call of Duty’dir.

BEŞİNCİ SIRADA GTA SERİSİ VAR

Ve böyle bir liste hazırlayıp GTA serisini eklememek olmazdı GTA serisi, çıkardığı efsane versiyonlarıyla dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan beşinci oyunu olmuştur !

CEVAP VER