oyunu yalnızca 24 saat içinde App Store mağazasında toplam 5 milyondan fazla indirilme rakamına ulaşmayı başarsa da, oyunun yayınlandığı günden itibaren hisseleri yüzde 11 oranında düşüş gösterdi.

Yayınlanan yeni bir rapora göre Nintendo‘nun hisselerinde yaşanan düşüşün en temel sebebi, oyunun indirme sayfasına yapılan olumsuz yorumlar. Çoğu kullanıcı oyunun çok pahalı olmasından ve sürekli olarak internet bağlantısı gerektirmesinden yakınarak eksi puan vermiş verdi.

Super Mario Run şuan için yalnızca iOS platformunda oynanabiliyor. Ücretsiz olarak indirilse de oyundaki tüm bölümleri açmak için 10 $ ödeme yapmak gerekiyor. Eğer bu parayı vermezseniz yalnızca üç bölüm oynayabiliyorsunuz, ki bu da hemencecik bitiyor. Bu üç bölümü oynarken de oyuna yeni yeni alıştığı için çoğu kullanıcı parasını ödeyerek oyunu satıp alıp almama noktasında kararsızlık yaşayabiliyor.

Bundan da öte, oyunun her zaman açık bir internet bağlantısı gerektirmesi de hayli can sıkıcı. İnternetin çekmediği yerlerde veya paketiniz bittiğinde oyunu açamıyorsunuz.

Zaten Nintendo da oyun App Store’da yayınlanmadan birkaç gün önce Super Mario Run’un sürekli açık internet bağlantısı gerektireceğini duyurmuştu. Ancak çevrimdışı olarak oynanması gereken hikaye modunda dahi internetin açık olması gerekliliği çok saçma.

Tüm bunlar üst üste eklenince Nintendo’nun hisseleri yüzde 11 oranında düştü. Her ne kadar oyun birçok ülkede en çok indirilenler listesinin başına otursa da, Nintendo’nun hisseleri düşüş eğiliminden çıkmayı başarabilmiş değil.

CEVAP VER