Ubisoft tarafından üretilen ve geçtiğimiz E3 konferansında resmen tanıtılan Watch_Dogs 2, oyuncuların beğeniyle oynadığı açık dünya yapımları arasında hatırı sayılır bir yere sahip. ABD’nin Chicago şehrinde geçen oyunda sisteme baş kaldırmaya çalışan bir hackeri canlandırıyor, kötü niyetli şirketleri bir bir devirmeye çalışıyoruz. Yönlendirdiğimiz bu hacker karakterinin ismi ise Watch Dogs 1‘deki Aiden Pearce değil, Marcus Holloway. İlk karakterin pek beğenilmemesi üzerine Ubisoft Montreal radikal bir karar alarak oyunun kahramanını değiştirmiş.

Çoğunlukla Chicago ile San Francisco şehirleri arasında geçen bu eğlenceli yapımın görsel olarak kesinlikle tatmin edici olduğu söylenebilir. Canlı renkler, gerçekçi 3D modellemeler ve ikonograflarla süslenen haritalar göz doldurmayı başarıyor.

_-watch_dogs-2-_

Bilgisayarlara ve hackerlara ilgi duyan hemen herkesin zevkle oynayacağı oyunda karakterinizin sahip olduğu yetenekleri geliştirebilmeniz de mümkün. Bu haliyle bir RPG oyununda olması gereken çoğu özelliğe sahip olan yapımın en güzel yanlarından biri de oyuncuyu sürekli olarak ödüllendirmesi. Deadsec isimli bir hacker grubuna üye olan karakterimizin yeteneklerini geliştirerek daha başarılı olmasını sağlayabilmek tamamen sizin elinizde.

Artılar
+ Kreatif fikirleri ödüllendiren bir oyun akışına sahip. Senaryonun dışına çıktığınızda sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz.
+ Heyecan verici oyun hikayesi ve etkileyici karakterler
+ Kahramanımızın yeteneğini dilediğiniz gibi geliştirebilmeniz mümkün

Eksiler
– Oyunun geçtiği dünya çok kısır, gerçekçilikten uzak kalmış
– Karakterlerin seslendirmeleri daha iyi olabilirdi
– Çoklu oyuncu (multiplayer) modu gereksiz olmuş

CEVAP VER