Super Mario Run oyununun Android’e geldiğine yönelik daha önce çok haber yapıldı ancak Super Mario Run henüz kesin olarak Android’e gelmiş değil. O haberlerin yapılmasının sebebi oyunun Google Play Store’da gözükmesiydi ancak tam sürüm halinde indirmeye açık değildi. Super Mario Run, iOS platformuna ise çok daha erken çıkmıştı.

Super Mario oyununu hemen hemen tüm oyuncular biliyordur. Tarihin en fazla kar yapan, en fazla oynanan oyunlarından biri olan Super Mario serisi Atari konsolu ile efsaneleşmişti. Şimdilerde aynı serinin devam oyunlarını akıllı telefonlarımızdan oynayabilmekteyiz. Ancak henüz Super Mario Run isimli oyun Android platformuna gelmemişti.iOS için çok daha erken gelen oyunun Android işletim sistemi için çıkış tarihi olarak Mart ayı içerisinde olduğu açıklanmıştı ancak çıkış tarihi gün olarak kesin bir dille ifade edilmemişti. İşte oyunun yapımcısı, sonunda çıkış tarihini de duyurdu.

23 MART’TA İNDİREBİLİRSİNİZ

Super Mario Run , Android için 23 Mart 2017 tarihinde artık kesin olarak piyasada olacak.  Oyunun tam sürümünü indirerek oyun keyfine erişebileceksiniz. Super Mario Run oyunu Aralık ayında iOS için piyasaya sürülmesine rağmen Android’e çok daha geç geliyor oluşu akıllarda soru işareti yaratmadı da değil. Bu bağlamda oyunun yapımcısı bazı optimizasyon sorunları yaşamış olabilir veyahut ciddi yeniliklere gitmiş olabilir diye düşünüyoruz. İşte bu düşünce, 23 Mart tarihinde çıkacak yeni oyunu daha da merak etmemize neden oluyor.

 

CEVAP VER