16 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken, Fransızca, Almanca, Macarca, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça ve Basitleştirilmiş Çince’ye arayüz ve seslendirme desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda desteklenen diller arasında yer almıyor.

8-Bit Invaders, Galaktik Deniz Piyadeleri ya da Kranyoid Yabancılar’ın kontrolünü elinize geçirdiğiniz bir RTS / tek oyuncu / çok oyunculu bir oyundur.

Tek oyuncu modunda (her bölüm için on iki) yirmi dört görev vardır. Bu oyun türüne aşina olmasanız da olmasanız da, oyunun ilkelerini değil, aynı zamanda bu tür oyunların mantığını öğreten, oyunda yapabileceklerinizi detaylı anlatan 20 sayfalık bir çevrim içi el kitabına oyun içerisinden erişebilirsiniz. Ünite çeşitliliğinden bahsetmenin mümkün değil, ancak her biri kendi amaçlarını yerine getiriyor, hiçbir şey dışarıda bırakılmıyor.

Bu serinin önceki oyunlarını beğendiyseniz, bu oyun da sizi hayal kırıklığına uratmayacaktır. Bana kalırsa oyunun etkileyici ve estetik olarak mükemmele yakın bir grafik tarzı bulunuyor. Tabii ki bu benim objektif görüşüm, bu tarz grafikler herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Multiverse modunda küçük, orta veya büyük bir haritada savaşmayı seçebilirsiniz. Harita küçük bölgelere ayrılmıştır. Oyunu kazanmak için, tüm toprakları fethetmeniz veya rakibin başkentini kontrol etmeniz gerekiyor. Bu modda sevdiğim şey, diğer iki oyun dizisinden de hiziplere karşı savaşabilmenizdir.

Çok oyunculu veya Co-op oyun modunda, bir oyuna katılabilir veya ev sahipliği yapabilir ve arkadaşlarınızla birlikte ya da arkadaşınıza karşı savaşabilirsiniz.

Oyunsal anlamda,  birimler kurma ve oluşturma açısından ustaca tasarlanmış bir oyun olarak görünüyor. İlk görevlerde fazla zorlanmasanız da beşinci aşamadan sonraki görevlerde büyük bir zorluk artışı ile karşı karşıya kalacaksınız. Haritaları keşfederken kutuları da bulacaksınız. Bu kutular ya bedava ek birimler ya da para birimleri verecektir.

Özetle, yapmanız gereken, mümkün olduğunca fazla kaynak toplamak, muazzam bir ordu oluşturmak ve rakibi yok etmektir! Her zaman olduğu gibi çok eğlenceli. Oyunda iyi grafikler dikkatleri çekiyor. Büyük birimler, özellikle Kranioidler! Bence AI çok makul ve diğer oyuncularla çevrim içi oynamak istemiyorsanız, size bol miktarda yeniden oynanabilirlik imkanı verecek bir oyun.

Oyunun, temposu da sizi sıkmayacak cinsten: Hızlı ve eğlenceli. Çeşitli oyun modları, başarılar ve ticaret kartları ile oyun eğlencesine eğlence katıyor. Ancak çevrimiçi modda oyuncu sayısının kısıtlanması oyun adına negatif bir özellik olmuş.

Bu muhtemelen en sevdiğim RTS oyunlarından biridir. StarCraft’ı da tabii ki denedim ancak o oyunda bulunan karmaşıklık bu oyunda hiç yok. Bu oyunu hem almak (fiyat açısından) hem de oynamak oldukça kolay. Tavsiye edebileceğim bir yapım olduğunu belirtmek isterim.

CEVAP VER