Warner Brothers ve TT Games isimli iki başarılı şirket, son dönemde güçlerini birleştirerek LEGO evrenini oyuncuların beğenisine sunmayı sürdürüyor. Harry Potter ve Star Wars gibi filmlerden uyarlama oyunlara da geçmişte imza atmış olan bu firmalar, eğlenceli ve senaryo yönünden tatmin edici çalışmalarıyla biliniyor. Sahiplerine birbirinden farklı oyuncaklar inşa edebilme imkânı sağlayan LEGO parçaları günümüzde Minecraft oyununa da ilham vermişe benziyor.

Daha önce oynadığınız tüm LEGO oyunlarını unutun. kesinlikle çok daha sıradışı ve yenilikçi bir yapım olmuş.

Diğer tüm oyunlardan farklı

Evet, LEGO Worlds‘ün çok farklı olduğunu söyledik. Oyunda hiçbir hikaye anlatımı yok. Diyaloga girebileceğiniz hiçbir karakter de yok. LEGO‘dan inşa edilen bir uzay gemisinde bulunan uzay kaşifini canlandırıyorsunuz. Tamamen rastgele olarak meydana gelen altın renkli tuğlaları toplayarak “Master Builder” seviyesine yükselmeye çalışmanız gerek. Oyuna ilk kez girenler için gerekli yönlendirmeler de yapılmış. Puan ve altın tuğlaları topladıkça seviye atlıyorsunuz ancak oyunun geri kalanında hiçbir senaryo ve hikaye yok.

Bol bol keşif yapmak, karşınıza çıkan nesneleri toplamak ve yeni binalar inşa etmek. LEGO Worlds oyunun amacını bu şekilde özetleyebiliriz.

Şuan için Xbox One Mağazası üzerinden satın alabileceğiniz oyun daha çok 15 yaşındaki çocuklara hitap edecek şekilde tasarlanmış. Sıradışı yapılar inşa ederek hayal gücünüzü geliştirmek istiyorsanız, siz de LEGO Worlds‘ü satın alabilirsiniz.

CEVAP VER