14 Mart 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Lehçe dillerine ise arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmeyen diller arasında yer alıyor.

Styx: Shards of Darkness, gerçekten de sabırlı olma, düşmanın devriye kalıplarını analiz etme ve diğerlerinin hepsi başarısız olduğunda bile umutsuzluğa kapılmamayı öğreten bir oyun. Eğer bu saydığım özelliklere sahip olamayacağınızı düşünüyorsanız bu oyun sizin için değil.

Shades of Darkness, oyuncuya, teşvik edilen ikincil hedefler, bonus hedefleri ve bir avuç tahsilat öğeleri ve reaktifler konusunda deneyim tezgahının vazgeçilmezliği için geniş bir teşvik sağlar. Yukarıda bahsedilen ayraçlar söz konusu olduğunda bunlar, ok boyunca patlayıcı maddeler, iyileştirme iksirleri ve gizli müdahalelerde kullanılabilecek daha çok miktardaki tükenebilecek öğeleri modaya geçirmek için oyun boyunca noktalı tablolar hazırlamak için kullanılabilir.

Bükülmüş beceri sistemine rağmen, oyun, Styx’in daha pis yastıklarını onun diğer, daha insancıl gizli meslektaşlarının sahip olmadığı hileler gibi göründüğü için, oyun kahramanımızın brüt, serseme renkli bir kabuk halini alıyor. Styx, başlangıçta, çorba ve meyve kaselerindeki bağırsak içeriğini kusturarak, düşmanlarını yemek yeme ya da içmek için bir şeyler yemeyi bıraktıktan sonra etkisiz hale getirme işlevinde.. Aynı zamanda Styx, tuzak alarmlarını boyayabilir ve düşman gruplarına zehir varillerini atabilir.

Gizli cephaneliğini genişletmek için bir takım ısmarlama büyü yetenekleri de kullanabilir. Düşmanlarının klonlarını kusturarak, herkesi kendi gözleriyle kör eden bir görünmezlik büyüsüne kadar, bu gizemli yetenekler, herhangi bir seviyede mücadele etmek için yaratıcı zenginliklerde kendisini içine çekiyor.

Oyunu tanımlamak gerekirse, gizli gizli öldürme oyunu diyebiliriz. İyi grafiklere sahip oyunda, işbirliği modunun yanı sıra Unreal Engine 4 ile hazırlanan muhteşem görseller de yer alıyor. Aynı zamanda bilgisayarınızın sistemi iyiyse size üstün bir performans da sunuyor. Savaş sisteminden bahsetmek gerekirse pek beğenmediğimi söylemeliyim. Styx dışında oyunda gelişmiş karakterlerin olmayışı da hikayeyi biraz sekteye uğratıyor diyebiliriz. Styx’in espri anlayışı da bizim iğrenç esprilerimizden bile kötü desem yeridir.

Master of Shadows’dan daha gelişmiş bir oyun olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Aynı zamanda bu oyunda yapılan hatalardan ders çıkarılmış ve kontroller oldukça düzgün hale getirilmiş. Co-Op da sorunsuz bir şekilde çalıştığından, zevk alabileceğiniz bir oyun olabileceğini düşünüyorum.

Styx: Shards of Darkness

Styx: Shards of Darkness
7.8

Oynanış

8.0 /10

Zorluk

8.0 /10

Grafik

9.0 /10

Hikaye

8.0 /10

Fiyat

7.0 /10

Performans

7.0 /10

Güçlü Yanları

  • Yeni grafikler
  • Bir önceki oyundan daha iyi
  • Kontroller düzgün
  • Co-Op

Zayıf Yanları

  • Dövüş seçenekleri yok
  • Ölüm ekranı

CEVAP VER