Stronghold 1 oyunu, efsanevi Stronghold serisini başlatan oyundur.

BİR EFSANENİN DOĞUŞU !

İki boyutlu savaş stratejisi oyunlarında dikkat çeken oyunlardan birisi olan Stronghold 1, zamanla oyuncular tarafından çok sevildi. Bir kale simulasyonu oyunu olan Stronghold 1, kaliteli bir yapıya sahip.

Oyunda kalelerimizi kendimiz oluşturuyoruz. Daha doğrusu kaleden çok şehirler kuruyoruz çünkü gelişimimiz için işçilerimizi çalıştırmak durumundayız. Şehrimizi yüksek ve kalın surlarla çevirmekle işe başlıyoruz. Tipik RTS öğelerinin bolca bulunduğu Stronghold 1, alanında gayet doyurucu bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda şehrinizi savaştan galip çıkarabilmek için ekonominize de son derece dikkat etmeniz gerekiyor. Vergilendirmeleri doğru yapmalı, kaynakları doğru kullanmalısınız. Yapılarınızı genişletmek için de çok sayıda işçiye ihtiyacınız var ve işçilerinizi arttırmanın bir numaralı yolu popülaritenizi arttırmaktır. Bu yüzden popülarite hususu da oyunda son derece önemli. Öte yandan oyunda şehrimizin lordu da var ve lord tek başına birden fazla düşmanla başa çıkabiliyor. Ancak lordu kendimiz yönetemiyoruz (Bizim yaptığımız saldırılar haricinde).

stt

Stronghold 1 ve benzeri oyunlar grafik üzerine yoğunlaşan oyunlar değildir. Yani Stronghold 1 oyununda yüksek grafikler beklemek hayal kırıklığıyla sonuçlanacaktır.

Oyunun tekli oyuncu modunda iki adet oyun seçeneğinin bulunduğunu da ifade edelim. İsterseniz savaş bazlı, isterseniz de ekonomi bazlı oyun oluşturabiliyorsunuz ki bu da son derece iyi düşünülmüş.

 

GENEL DEĞERLENDİRME

7.5 / 10

Strateji oyunlarını seviyorsanız bu oyunu da deneyip gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER