17 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce, Almanca, Rusça ve Brezilya Portekizcesi dillerine arayüz desteği sağlanırken Türkçe maalesef desteklenmiyor.

Bir kule savunma oyunu amacıyla tasarlanan oyun bence yer aldığı kategorinin hakkını veriyor. Grafikleri ve mekanikleri oldukça güzel. Oyunu yaklaşık 3 saat oynama fırsatı buldum yani böyle aman aman bir süre için olmayacak söyleyeceklerim. Ancak oyun dediğin zaten kendini belli ediyor. Siz iyi oyunu da kötü oyunu da 1 saati bırakın yarım saatte rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bu oyunun da potansiyelini farkına vardım hatta süreye bakarsak yeteri kadar oynamışım diyebiliriz.

Shepherds of the Abyss-2

Ancak oyun bir süre sonra bir paradoksun içine giriyor ve kulelerinizi savunmanız aşırı derecede zorlaşıyor. Oyunun eksiklerine baktığımızda sadece 5 kulenin olduğunu ve yalnızca survival modun oynanabilir olduğunu görüyoruz. Oyunda kule seviyeleri de sınırlı, daha fazla seviye olmasını isterdim. Oyunu size öğretmek için çıkan “öğretmen”, oldukça zırvalıyor doğrusu. Sonuçta bir çocuğa da versen oyunu yeteri kadar anlayacaktır el kitabı olmasa bile.. Bunların yanı sıra oyunda rastgele oluşan haritalar ve labirentler oyunu zevkli hale getiriyor. Her defasında ezbere dayalı değil de zekaya dayalı bir oyun olduğunu ortaya koyuyor. Ben bu tür oyunları flash oyun bulduğumda bile oynarım doğrusunu söylemek gerekirse. Çok oyunculu oynanması ile bu oyunu diğerlerinden ayıran ve gerçekten iyi yapan bir özellik, ilginiz varsa denemelisiniz.

CEVAP VER