fcprimal.exe 0xc000007b hatası nasıl çözülür?

fcprimal.exe 0xc000007b hatası nasıl çözülür?

0
1091
fcprimal.exe 0xc000007b hatası nasıl çözülür?

Özellikle  oyununu torrentten indirdiğiniz zaman oyunu başlatmak istediğinizde 0xc000007b hata mesajıyla karşılaşmanız işten bile değildir. Bilgisayarınıza kuracağınız bazı sistem dosyaları sayesinde bu hatayı giderebilirsiniz. Üstelik aynı yöntemi hata veren diğer oyunlarda uygulayabilmeniz de mümkün. Nitekim Watch Dog ve Call of Duty Advance Warfare gibi yapımlarda da aynı hatayla karşılaşan kullanıcılar var.

Evet; Windows 7, 8 ve 10’da bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken şey eksik DLL dosyalarını geri yüklemek olmalıdır. Hazırsanız başlayalım!

Microsoft NET Framework’ü kurun

Çoğu oyunu çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız Microsoft NET Framework’ün güncel olmaması veya bazı dosyalarının eksik olması, bu hata mesajıyla karşılaşmanıza yol açabilir. Ancak hiç sorun değil, ücretsiz olarak hızlıca indirebileceğiniz bu yazılım sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Şuan en son Microsoft .NET Framework 4.5 sürümü yayınlandı. Bu dosyayı indirmek için tıklayın.

Microsoft Visual C ++’yi yükleyin

https://www.microsoft.com/en-pk/download/details.aspx?id=40784 Bu adrese tıkladıktan sonra Download butonuna basarak Microsoft Visual C ++ için gerekli olan kütüphaneyi kurabilirsiniz. Böylece Far Cry Primal’i çalıştırabilmeniz mümkündür. Ancak ilk iki adımda sorun çözülmediyse DirectX 11’i kurmaya geçebilirsiniz.

DirectX 11’i kurun

2010’un Temmuz ayından yayınlanan DirectX 11 yazılımını indirmek için bu bağlantıyı takip etmeniz yeterli.

Tüm bu işlemlere rağmen oyun bir türlü açılmıyorsa Windows güncellemelerini kontrol etmenin faydası dokunabilir. Yine olmuyorsa Far Cry Primal oyununun orijinalini satın almanız tavsiye edilir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY