’un geliştirdiği açık dünyada geçen spor oyunu nihayet yeni bir almaya hazırlanıyor. Steam, PSN ve Xbox Live üzerinden indirilebilecek olan bu ’nin ücretsiz olarak yayına verilmesi gündemde.

Bilindiği üzere üzerine yoğunlaşan Steep’te kayak yapabiliyor, atlayış tulumu kullanarak kuş gibi uçabiliyorsunuz. Çeşitli dağlarda geçen oyunda size verilen görevleri yerine getirerek akrobatik hareketler yaptıkta puan kazanabilmeniz mümkün. İşte Steep’te yer alan önümüzdeki ay yeni bir dağda geçecek!

Alaksa’dan ilham alındı

Tamamı karla kaplı olan zorlu bir dağ, yakında dağıtılacak olan DLC ile birlikte Steep oyununa eklenecek.  bölgesinden ilham alınarak grafik çalışmaları yapılan bu dağda keşfedebileceğiniz birçok kış oyunu oynanabilecek. Hem PC, hem de konsollarda 10 Şubat tarihinde yayına verilecek olan bu DLC’yi ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Henüz bu dağın nasıl bir şeye benzeyeceğine dair Ubisoft’tan resmî açıklama yapılmış değil. Örneğin Steep oyuncularının hangi spor etkinliklerini bu dağda yapabilecekleri hala daha bilinmiyor. Ancak diğer dağlarda oynanan hemen her oyunun yeni bölümde de oynanabileceğini tahmin etmek güç değil.

Geçen hafta güncellenmişti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Steep 1.04 sürümüne güncellenmiş, oyuna yeni bir gösterge tablosu eklenmişti. Oyundaki akrobatik hareketleri kaydedip düzenlemenizi sağlayan yönetmen modu da bu güncellemedeki yerini almıştı. Çeşitli performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleriyle Steep çok daha stabil bir oyun haline gelmiş bulunuyor.

CEVAP VER