’nin çok seviyen PlayStation 4 oyun kolu , artık üzerinden satın alınan oyunlarda da kullanılabilecek. Önceleri USB kablosuyla bilgisayara bağlandığında konfigüre edilemeyen oyun kolunun desteğine kavuşacağı geçtiğimiz ay düzenlenen Geliştirici Günleri etkinliğinde duyurulmuştu. Bugün gelinen noktada ise Valve, henüz beta (geliştirme) sürecinde olsa da desteğini resmen duyurdu.

En son verilen Steam İstemcisi Beta Güncellemesi dün gün içinde kullanıcılara dağıtıldı. DualShock 4’ün özelleştirme ve konfigürasyon desteği de bu güncellemedeki yerini aldı. DualShock 4 bölümünü aktif hle getirmek için ayarlar menüsünden “Big Picture” sekmesini açmalı, ardından “Oyun kolu ekle veya test et” bağlantısını takip etmelisiniz.

Peki, Steam’in DualShock 4’ü desteklemesi ne anlama geliyor?

Kararlı API desteğine de sahip olan DualShock 4’ün Steam oyunlarında da kullanılabilir hale gelmesi, çok sevilen bu PS4 kolunu PC’deki oyunlarda da tercih etmek isteyenlerin işine yarayacak. Önceleri bu imkana sahip olmayan oyuncular, alıştıkları oyun koluyla oyun oynama fırsatını elde etmiş olacaklar. DualShock 4’teki tüm butonlarla birlikte trackpad ve gyro sisteminin de Steam desteğine kavuşmuş olması ciddi bir avantaj. Üstelik oyun kolunun joypad’ini fare yerine kullanabilmeniz de mümkün.

Uzun yıllar boyunca Steam uyumluluğundan mahrum kalmış olsa da, DualShock 4 PC oyuncularının en sevdiği oyun kolları arasındaki yerini asla kaybetmedi. Bugün Steam desteğine kavuşmuş olması ise kuşkusuz büyük bir adım.

CEVAP VER