Bugüne kadar birçok oyunun çıkmadan sızdırıldığına tanık olsak, oyun geliştiricisinin yanlışlıkla oyun hakkında adeta bütün detayları söylediği röportajlara alışkın olsak da bu kez oyunun sızdırılma hikayesi bambaşka..

Montreal metrosunda seyehat eden ve gözleri oldukça iyi gördüğü tahmin edilen bir yolcu Tomb Raider’in yeni oyununu gördü. Başka bir yolcunun bilgisayarında isimli bir sununun görülmesi yeni bir oyunu bize müjdeler nitelikte.. PowerPoint sunusunun açık olduğu görülen bir bilgisayardaki fotoğrafı aceleyle çekip bulanık olmasını sağlasa da yolcu belki de çoğu oyunseveri heyecanlandıracak bir görüntü çekmiş oluyor. Hafızalarınızı zorlarsanız Assasin’s Creed’in 4. oyunu olan Black Flag’da bir laptoptan uçak yolculuğundaki bir yolcunun görüntüleri çekmesiyle internete sızmıştı.

shadowofthetombraider

Bunun üzerine açıklama da bulunan Square Enix ise “Dedikodular ve söylentiler ile ilgili yorumda bulunmuyoruz.” diyerek bir anlamda bu olayı doğrulamış olurken, Lara Croft’un yeni oyunu için şimdiden sabırsızlanmaya başlıyoruz. Sunumu hazırlandığı düşünülen oyunun eğer sunumu hazırlanıyorsa yaklaşık 3-4 ay içinde basına tanıtımı yapılacağı ve yeni oyunun duyurulacağı konuşuluyor.

İyi haber ise en azından şuan oyunun içeriği ve konusu hakkında bilgiye sahip değiliz ve böylesi Assasin’s Creed’te olduğu gibi büyünün bozulmasını engelleyecek gibi görünüyor.

CEVAP VER