14 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren korku oyunları zincirinin bir parçası olan Stay Close, dünyaya açık bir korku oyunu. Oyunu isterseniz tek isterseniz arkadaşınızla co-op oynayabilirsiniz.

Şimdiye kadar hiçbir oyunda görmediğimiz benzersiz bir oyun anlayışına sahip olan Stay Close’yi oynarken ürpereceğinizden ve anormal olayların gerçekleştiğini hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

Stay Close

Oyun hakkında kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse “Eh işte” diyebiliriz. Oyun oldukça karmaşık ve alışık olmadığımız sistemli bir oyun olduğu için oyuna başladığınızda ne yapacağınızı bilemez hale geliyorsunuz ve oyunda herhangi bir ipucu olmaması işinizi zorlaştırarak, oyun yapımcıların kulaklarını çınlatmanızı sağlıyor. Onun haricinde mekanik sistemine bakarsak yürüyüş cidden yavaş ve hızlandırılması gerekli diye düşünüyorum. Potansiyeli olan ancak yapımcılarının potansiyelini değerlendiremedikleri düşündüğüm oyunda, tek başınıza zorlanacağını düşünüyorum. Eğer bir arkadaşınızla co-op oynama imkanınız varsa ilk anlardan itibaren oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu şekilde hem mekanikleri hem de oyun mantığını hızlıca kavramış oluyorsunuz.

21 Ekim’e kadar sürecek olan indirim ile 10 liraya düşmüş oyun ile Outlast 2’yi beklerken az da olsa korku oyunu sevenlerini tatmin edecek bir oyun olduğunu düşünüyorum.  Oyunun başında sinirleriniz oldukça bozulacak olsa da oyun gerçekçiliği yönünden oldukça iyi. Hassasiyeti ve bir yerlere çarpma animasyonları da gözden kaçırılmamalı. Büyük ihtimal kısa süre sonra oyun forumlarında bölümü açılacak ve üstüne yama çalışması yapılarak güzel bir oyun haline getirilecek diye düşünüyorum. Hatırlarsanız Minecraft adlı oyunda patlama yapmadan önce bu tarzda eleştiriler alıyordu.

CEVAP VER