Oyunun başlarında kendinizi Civilization oynuyormuş gibi hissedeceksiniz ancak zaman geçtikçe artık bambaşka özgün bir oyuna dönüşüyor Endless Legend.. Oyun ilerledikçe teknolojinizi geliştirerek madenler çıkarıyorsunuz ve oyunda bulunan ünitelerde silahınızı, zırhınızı ve takınızı geliştirebiliyorsunuz.

Bu eşyalarınızın gelişimlerine bağlı olarak geliştirmeye yarayan üniteleriniz de gelişiyor ve silahlarınıza eklenen özellikler de madenlere göre değişim sağlamaya başlıyor. Grafiklere değinmem gerekirse oyunun sade versiyonu 1 GB ve grafikler 1 GB’ın çok üstünde. Grafiği tamamlayan bir de müzik ögesi var ki gerçekten arka plana atılmaması gerek.

Oyun, bilgisayarınızı da zorlamadan, size yetecek derecede üstün grafiklerle oynamaya imkan veriyor. Oyunu uzun süre oynamış biri olarak, oyunda hiçbir şekilde grafiksel veya yapısal bir hataya rastlayamadım ancak ufak tefek hatalar varsa da gelen güncellemeler ile tabii ki bunu düzeltmişlerdir.

Endless Legend Tempest

Ve gelelim 14 Ekim 2016’da yayınlanan Tempest adlı DLC’ye.. Oldukça çok içerik eklenmiş ve oyun daha zevkli hale getirilmiş bu DLC ile.. Oyunun zevkine %100 varacağınızı söylemeliyim. Bunun yanı sıra yeni bir ırkta eklenmiş oyunumuza, dev bitkiler.. Ancak bu dev bitkileri toplamak o kadar kolay değil baştan uyarayım.

Hayranları bana tepki gösterecek olsa da bence oyun şu DLC ile Civilization’dan çok daha üstün bir hale gelmiş oyunda. Aynı zamanda bu güncelleme ile de denizi bambaşka bir halde gözlerinize seriyor. Üstelik yeni DLC hatrı sayılır bir fiyata, 21 lira gibi ucuz bir ücret ile satışta.. Denemeden ölmeyin.

CEVAP VER