Dünya genelinde satış rekorları kıran GTA serisinin geliştiricisi , GTA haricinde ürettiği oyunlarda da oyunculara geniş seçenekler sunan açık dünya modunu aktif olarak kullanıyor. Vahşi batının acımasız dünyasında geçen Red Dead Redemption da bu oyunlardan birisi.

Red Dead Redemption serisinin ilk yapımı büyük ilgi uyandırdığı için bir sonraki oyunun çıkış tarihiyle ilgili dedikodular bir süredir haber sitelerine konu oluyordu. Bugün ise Rockstar Games, resmî web sitesini kırmızı renklere boyayarak Red Dead Redemption oyunun çıkmasını bekleyenleri heyecanlandırdı. Önümüzdeki hafta içinde yapımcı şirketin bir tanıtım videosu hazırlaması bekleniyor.

rockstargames.com adresini ziyaret eden kullanıcılar, 10 saniye boyunca kırmızı arka plan üzerine işlenen Rockstar logosuyla karşılaşıyor. Türkiye saati ile 14:00’te kırmızıya boyanan siteyle birlikte, Rockstar Games’in resmî Twitter hesabından da kırmızı renkli Rockstar logosunun bulunduğu bir görsel paylaşıldı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana ’un muhtemel çıkış tarihiyle ilgili söylentiler ve sızıntı iddiaları çeşitli haber sitelerine konu ediliyordu. Serinin ikinci yapımında “Legends of the West”, yani “Batı’nın Efsaneleri” isminin de kullanılacağı iddia edilmişti.

Rockstar Games tarafından yapılan kırmızı renkli bu paylaşım, Red Dead Redemption serisinin ikinci yapımının resmen doğrulandığı anlamını taşıyor olabilir. Henüz resmi bir basın açıklaması yapılmadığı için oyunun ne zaman satışa sunulacağı veya tanıtım videosunun ne zaman yayınlanacağına dair de bir ipucu mevcut değil.

CEVAP VER