Milyonlarca oyuncunun eğlenceli vakit geçirdiği CS:GO’nun efsane haritası , Valve’de çalışan oyun yapımcıları tarafından yeniden elden geçirildi ve oyuna tekrar geri döndü. Eskisine kıyasla çok daha “açık” bir şekle bürünen harita hem terörist, hem de counter-terörist saflarındaki oyuncular için optimize edildi.

Oyundan alınan zevki artırmak ve takımlar arasındaki mücadeleyi daha eşitlikçi bir zemine oturtmak üzere yeniden tasarlanan yeni Inferno haritasında köklü değişiklikler yok. Daha çok artırılmış görünürlük ve oyunculardan gelen istekler doğrultusunda yapılan ufak müdahaleler mevcut. Koridorlara açılan pencereler, bombalama alanlarına eklenen ve oyuncuların saklanabilmelerine imkan tanıyan kutular, iptal edilen kirişler ve daha nice küçük değişiklik yeni haritayı çok daha “oynanabilir” hale getirmiş.

Bombalama alanı A’da bulunan ve savunma pozisyonundaki oyuncuları zora sokan bazı kutucuklar haritadan silindi. Buna ek olarak kütüphane ve balkon bölümünde keskin nişancılar için yeni menziller oluşturuldu. Balkona ulaşmak için yeni bir koridor açıldı ve ev içinde eskiden kapalı olan odalar açık hale getirildi.

Bombalama alanı B ise oyunculardan gelen talepler doğrultusunda en çok değişiklik gören alanlardan bir diğeri. Harita üzerindeki şekli muza benzediği için “muz rotası” da denilen güzergaha yeni bir araba eklendi. Artık oyuncular bu arabanın arkasına saklanıp nişan alabilecekler. Binaların üzerinden duman ve flashbang atılmasını önlemek için de duvarların yüksekliği artırıldı.

Oyuncuların haritayla ilgili olumlu veya olumsuz düşüncelerine önem verdiklerinin altını çizen Valve ekibi, haritayı deneyen herkesi geri dönüşlerini bildirmeye davet etti.

CEVAP VER