’ı bilmeyen yok ancak PS4’e gelmesi bambaşka gerçekten 20 yıllık oyunun Play Station’da nasıl olacağını bu yazımızda ele alalım. Oyun genel inceleme olarak değil de PS4 incelemesi tarzında bir yazı olacak.

2015 yılında Xbox dahil olmak üzere diğer platformlara çıkan oyun Microsoft yüzünden değer kaybetmişti. PC de yakaladığı başarıyı diğer platformlara asla taşıyamasa da bu yıl gerçekten heyecan verici çıkışı ile eski oyuncularını kendisine çekmeyi başaracak gibi görünüyor. 20 yılın şerefine sanıyorum ki PS 4 girişimi yapıldı. PS 4 sürümünün yanında ekstra iki yeni içerik de bizleri bekliyor. Ancak bu iki yeni içerik PS 4 oyuncuları için oynanır değil, bu bile oyuncuları kızdırmaya yetiyor. Blood Ties ve Lara’s Nightmare adlı iki yeni diğer platform oyuncularını bekliyor.

Bu iki macerayı oynayamayacak olmak oldukça üzücü çünkü ben ikisini de test ettim ve gerçekten keyif aldım. Ancak oyun için birkaç eksik yön belirtmek istiyorum. Artık zombi temasını oyunculara yedirmek hiç kolay değil çünkü her oyun artık bunu kullanmaya başladı ve artık yeter dedi. Tamam zombileri seviyoruz da, nereye kadar! Zombiler kesinlikle Tomb Raider’a uymuyor. Daha sert ve alışılmışın dışındaki yaratıklar Tomb Raider gibi bir oyun için beklenmeli diye düşünüyorum.

CEVAP VER