Henüz ilk çıktığı günlerde sanki oyun bir kadınmış ve onu elde etmek istiyormuşçasına pre-order siparişimi vererek oynama fırsatı bulmuştum oyunu. İncelemesini yazmak bugüne kısmetmiş.

Öncelikle Playstation 3’de daha sonra ise XBOX 360’da oynamıştım bu oyunu ve çıkan sonuçları size aktarmak istiyorum.

Playstation 3 ile başlamak gerekirse;

Oyun araba sürerken çok akıcı ve fps az düşüyor. Ancak çözünürlük XBOX 360’dan daha düşük gibi geliyor sebebini çözemediğim sebebiyle. Gamepad hareket ettirerek uçak, jet ski ve diğer araçları sürebiliyorsunuz.

XBOX 360’da ise;

Playstation 3’ün aksine araba sürerken kimi zaman fps oldukça aşağılara iniyor ve akıcılık kalmıyor diyebiliriz ancak görsel yönüne baktığımızda Playstation 3’e fark atar diyebiliriz.

Platformlar arasındaki değerlendirmem sonucu ben görüntüye önem verdiğim için XBOX 360’ı tercih etmiştim.

Oyunun içinde o kadar büyük bir dünyadasınız ki her tarafı keşfedeyim derseniz sanırım günlerce sadece gezmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca bundan 20-25 yıl sonra en iyi oyunlar diye bir kategori yapsalar bu oyun kesinlikle ilk 10’a girer ki şuan için bence dünyadaki en iyi oyunlardan biri.

Oyunda 3 karakter olduğunu zaten biliyorsunuz ancak bir hatırlatayım, oyunun başlarında Michael’i psikopat sanıyorsunuz ve onunla oynamak istiyorsunuz ancak ilerleyen zamanlarda Trevor size “Michael kimmiş be!” dedirtecektir.. Yaptığınız soygunlarda ekipçe yani karakterlerce parayı bölüşüyorsunuz fakat en büyük payı Michael abimiz alıyor. Trevor, tam bir Kurtlar Vadisi Memati desem yeterli olur mu bilmiyorum, Franklin ise yine aynı diziden Abdülhey ve hiçbir iş yapmayıp oturan abimiz Michael ise Polat Alemdar olarak adlandırılabilir.

CEVAP VER