1. Dünya savaşını konu alan yeni oyunu geçtiğimiz günlerde yayına sürüldü.

Türkçe dil desteği, Türkçe seslendirmeler ile gelmesi oyuna zaten sırf bu detaylar yüzünden bile ısınmanıza sebebiyet verecektir.

Otomatik silahlar oyunda çok fazla kullanılmış ki ben, bu yönden tam olarak gerçekçiliği sağlayamadığını düşünüyorum ’in ki zaten kaç ülke zengindi ve bu kadar otomatik silahı onu geçtim mermisi vardı?

battlefield

Dürbünler sadece sniper tarzı tüfekerde yok makineli tüfekte dürbün var ve bu da yine oyunun gerçekçiliğini baltalayan bir unsur olmuş.

Ancak tabii ki gerçeklik yansıtılmaya çalışsa siperler arasında ateş ederdik sadece o da 5-6 dakikada bir.. Uçak içinde koltuk değiştirme ve tanka girme anındaki animasyonları beğendim ve hasar alma yönünden de 10 numara bir gerçeklik olduğu taraftarıyım. Ancak tanktan çıkarken, girmekte pek bir uğraşan kahramanımız bir kerette tankın üstünde beliriyor, niye bu bölüme animasyon eklememişler anlamadım doğrusu. Ayrıca paraşüt olayı var oyunda biliyorsunuz fakat bu herkese var ancak o dönemde bırakın herkesi uçak pilotlarında veya zeplin yolcularında bile hiç paraşüt imkanı yoktu. Bir oyun olduğunu düşünerek tabii ki değerlendirmek lazım fakat en azından sadece bu saydıklarıma paraşüt verilse daha hoş olurdu.

Bu detaylar dışında oyun bize söyleyecek söz bırakmıyor açıkçası, mermiler yer çekiminden etkileniyor ayrıca bu mekanik özellikten de bahsetmek gerekiyor. Fevkaledenin fevkinde..

CEVAP VER