Son dönemde bilgisayar ve konsollar için oyun üreten şirketlerin rotayı mobil cihazlara doğru kırmasına aşinayız. Nintendo bu oyun yapımcılarından birisiydi.  Super Mario Run, Animal Crossing ve Fire Emblem oyunlarını mobil cihazlara uyarlayan Nintendo; bu kararıyla PlayStation konsolunu üreten firmasına da ilham vermeyi başardı.

Japonya’da yayın hayatına devam eden Nikkei gazetesinde yer alan habere göre Sony, son dönemde tarihe karışan vizyonunu genişletmeye ve bu alana ağırlık vermeye başladı. 2018’in Mart ayına kadar 5 veya daha fazla PlayStation oyununu mobil cihazlara uyarlamaya niyetlenen şirket, en popüler PlayStation oyunlarını mobil oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Sony bünyesinde bulunan ve mobil odaklı oyunlar üreten ForwardWorks şirketi, bu alanda Sony’nin en büyük yardımcısı olacak. Bu sene Mart ayında kurulan ve PlayStation’da halihazırda bulunan oyunları mobile uyarlamaya devam eden şirketin hedefinde Uncharted, Killzone ve Gran Turismo Sport gibi oyunlar var.

Halihazırda Google Play Store ve App Store’da birçok oyuna ev sahipliği yapan PlayStation, bu zamana kadar PlayStation için çıkardığı oyunlardaki karakterlerin etrafında dönen uyarlama oyunlar üretti. Örneğin Uncharted serisinin kahramanı Nathan ile bulmacaları çözüp seviyeleri geçebildiğiniz UNCHARTED: Fortune Hunter oyunu gibi. Görünen o ki Sony artık bu tür uyarlama oyunlarla yetinmeyecek ve satışa sunduğu oyunları PlayStation’da oynandığı haline en yakın seviyede mobil cihazlara getirmeye çalışacak.

CEVAP VER