Ülkemizde de bir hayli popüler olan serisinin son yapımı  uzun süredir beta programı dahilindeydi. Oyuncuların karşılaştıkları hataları, istek ve tavsiyeleri değerlendirerek daha zevkli bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen yapımcı Infinity Ward, şirketi, bugün sonlanması beklenen beta sürecini uzatmaya karar verdi. Normalde oyuncular bugün beta programından çıkmış ve kararlı oyun versiyonuna terfi etmiş olacaklardı. Neyse ki beta süreci yalnızca 24 saatliğine uzatıldı, yani oyuncuları etkileyecek ciddi bir problem söz konusu değil.

PlayStation 4 üzerinde oynanan Call of Duty: Infinite Warfare’in beta programı 18 Ekim tarihinde sonlanacak. Beta süreci aynı zamanda Xbox One üzerinde de devam ediyor, ancak Xbox One konsolu için 21 Ekim’e kadar sürecek.

İşin kötü tarafı, konsol kullanıcıları “beta” dahi olsa oyunu oynama fırsatı bulmuş durumdalar. Ancak PC sahipleri için aynı şeyi söyleyebilmek mümkün değil. Takvim yaprakları 4 Kasım’ı gösterdiğinde  PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları oyunun kararlı sürümünü satın alma fırsatını yakalayabilecekler.

Öte yandan bir sonraki Call of Duty oyunu için söylentiler fısıltı gazetesi aracılığıyla yayılmaya başladı bile. Buna göre serinin son yapımı Vietnam’da geçebilir. CoD serisinde emeği geçen Sledgehammer Games firmasının gerilla çatışmalarının yaşandığı Vietnam’ın ormanlık arazilerinde geçen bir oyun için hazırlandığı öne sürülüyor. Üstelik bu iddia sorulduğunda şirketten herhangi bir yalanlama gelmediğini de belirtelim.

Call of Duty serisinin bir sonraki yapımı en erken 2017 yılında PlayStation 4, Xbox One, PC ve PlayStation 4 Pro için çıkarılabilir.

CEVAP VER