Son dönemde sürekli yeni oyunların çıkması eski ve seri oyunlara bir nebze olsun zarar vermişti. Pek çok platform için çıkan oyunlar, adeta birbirleri ile yarış içerisindeler ve sektör de giderek kızışmakta Xbox One ile oynayabileceğiniz oyunlar arasında da yer almakta.

Oyunun senaryosuna diyecek yok ancak senaryo oyun üreticilerine ait değil bir kitaptan alınmış ve gerçekten bizi içine çekiyor. Farklı silah seçenekleri : Guardians için olmazsa olmaz ve beni oyuna yönelten en büyük etkenlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Oyunun senaryosuna göre hareket etmek ve muhteşem silahlarla oyunda kendinizi kaybedebilirsiniz. Galaksiyi tehdit eden güçlere karşı büyük bir sınav veriyoruz bu savaşı kazanmak için kesinlikle ağır silahlara ihtiyacımız var. Diğer bölümlere oranla çok daha büyük sorunlar ve savaş sahnesi bizi bekliyor. Oyundaki farklı senaryo geçtiğimiz yıllara oranla çok daha iyi bir kurguyu getirmiş. Ayrıca yeni seri ile birlikte çoklu oyuncu modu da bizleri bekliyor.

Yalnız oyuncu modu da var. Galaksiyi tek başıma kurtarırım diyenlerde unutulmamış ayrıca çoklu oyuncu modunda 4 oyuncuya kadar oyunu  oynayabiliyoruz. Oyundaki tek takım arkadaşımızın silahlar olduğunu unutmayalım. Ne yapacaksak biz yapacağız, araçlar, suikastlar ve silahlar Halo 5: Guardians kesinlikle oynanacak oyunlar arasındaki yerini alıyor.

CEVAP VER