Mavi Balina isimli sosyal medya oyununu muhakkak duymuşsunuzdur. Ülkemizde de yoğun bir akım olarak dikkat çeken Mavi Balina oyunu nedeniyle bir ölüm daha yaşandı.

”Mavi Balina Oyunu” dendiğinde ilk etapta bir video oyunundan söz ettiğimizi sanıyor olabilirsiniz ancak öyle değil. Sosyal medya üzerinden yaygınlaşan, size birinin görevler vermesi ve o görevleri yapmanız üzerine bir oyun. Bu akımın ismi de Mavi Balina olarak adlandırılmış. Size verilen görevlerde sürekli kendinize zarar vermeniz, acı çektirmeniz isteniyor ve mazoşist eğilimli ergen gençler bu oyuna alet ediliyor.

Sosyal Medya Oyunu Mavi Balina Öldürmeye Devam Ediyor

Oyunun son aşamasında da intihar etmeniz isteniyor.  Son zamanlarda ergen gençlerin intihar vakalarının artması üzerine yapılan araştırmalar kapsamında Mavi Balina oyunu ortaya çıkarılmıştı. Oyunun yapımcısı tutuklanmış ve ifadesinde bilinçli olarak tasarladığı bir kurgu olduğunu itiraf etmişti. Ancak bu akımın fikir babası tutuklanmış olmasına rağmen görünen o ki hala devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 14 yaşındaki Furkan, iddialara göre bu akımın son kurbanı oldu. Ailesi ile beraber Almanya’da yaşayan Furkan, belirtilenlere göre odasından çıkmıyordu ve sosyal medyada çok zaman geçiriyordu.

Odasında onu ölü bir şekilde bulan ailesi, oğullarının çok neşeli bir insan olduğunu ve Mavi Balina oyunu ile ilgili en ufak bir belirtiye rastlamadıklarını söylüyorlar. Ancak konu ile ilgili polisin yaptığı açıklamalara göre genç intihar etmeden önce Mavi Balina isimli sosyal medya oyununu oynuyormuş.

Mavi Balina Oyununun Yapımcısı Tutuklandı ve Oyun Yasaklandı

CEVAP VER