Sniper Ghost Warrior 2 oyununu masaya yatırıyoruz.

Bilindiği üzere dünyasında birinci şahıs kamerasından nişancılık oyunları son derece ünlüdür. Sniper oyunlarından en ünlülerinden birisi olan Sniper Ghost Warrior serisinin Sniper Ghost Warrior 2 versiyonu, genel olarak zayıf bir deneyim sunsada yinede popüler bir oyun olarak dikkat çekmişti.  Oyunda genel olarak grafik kalitesine yönelinmiş, hikaye ve oynanış olarak zayıf bir oyun sunulmuştur.

CRYENGİNE 3 İLE ÜRETİLDİ

Oyunun hemen başında ‘Cryengine 3 İle Üretildi’ ibaresini görmektesiniz. İşte bu ibareyi oyunu çalıştırdıktan, grafikleri gördükten sonra da destekliyorsunuz ancak yinede çok gerçekçi bir grafik beklemek hataya düşmektir. Güzel bir orman atmosferinin söz konusu olduğu oyun yinede gerçekçi grafikler sunamıyor.

sniperererer

HİKAYESİ ÇOK ZAYIF

Oyunu çalıştırdığınızda gerçekten de para yatırılan bir oyun olduğunu görüyoruz ancak hikayesi gerçekten de sönük kalmış. Yukarıda ifade ettiğim gibi oyun yapımcısı, oyunu üretirken grafiklere daha fazla odaklanarak hikayeyi şekillendirmeyi, seslendirmeyi kuvvetlendirmeyi unutmuş veya önemsememiş. Çünkü oyunun hemen başında diyaloglar başlar başlamaz basit bir kurguyla oyuna dalmanız sizi zaten oyunun başında sıkıyor.

OYUN HATALARI

Oyunda bazı oyun hataları ve mantık hataları söz konusu. Örneğin düşmanı vurduğunuzda bazen kan o kadar tuhaf sıçrıyor ki kendinizi bilim kurgu oyununda sanabiliyorsunuz. Veya suya girdiğinizde ilginç bazı mantık hataları ile de karşılaşıyorsunuz.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN 4.5 / 10

Oyun grafik olarak idare edebilecek düzeyde olsada diğer tüm hususlarda maalesef oldukça sönük kalmış.

 

CEVAP VER