Merhabalar, bu yazımızda Paladins oyununda sıklıkla alınan hataların çözümünü sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bu hata üç nedenden dolayı karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan birinci antivirüs programı, ikincisi dosya eksikliği ve son olarak internet problemi..

Öncelikle antivirüs programınızı kapatıp tekrardan oyunu açınız. Paladins hesap kullanıcı adı ve şifrenizi girip bağlantı sağlayın. Eğer Sorun devam etmiyorsa oyuna girmeden önce antivirüs programını kapatabilirsiniz yada antivirüs programında oyuna her zaman izin verebilirsiniz.

Eğer oyun dosyalarınızda sorun varsa da bu hatayı alabilirsiniz. Steam üzerinden oyun sağ tıklayıp Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun önbelliğinin bütünlüğünü Doğrula seçeneği ile dosyaları kontrol ettiriniz. Eğer eksik dosya varsa steam otomatik şekilde eksik dosyaları indirecektir. İnternet bağlantınızı kontrol ediniz veya modeminize rest atıp tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Son seçenek olarak ctrl+alt+delete kombinasyonu ile görev yöneticisini açınız. Hizmetler kısmından “HiRez Authenticator Service” üzerine sağ tıklayıp hizmeti durdur deyiniz. Biraz bekleyip Hizmeti başlat yapınız ve tekrardan oyunu açınız.

Unable to find steam installation hatası

Genellikle bu oyun ilk kez çalıştırıldığında kaynaklanan bir hatadır. Oyun launcherinde en altta dilin yanındaki ayarlar butonuna tıklayın ve açılan yerde Troubleshoot’u seçin.

paladins-2

Açılan bölümde öncelikle Restart Service tuşuna basın. Eğer halen oyuna giremiyorsanız Check For Updates, eğer yine bir çözüm sağlayamıyorsanız son olarak Validate/Repair tuşuna basarak bu problemi çözmüş olacaksınız.

1 YORUM

CEVAP VER