Merhabalar, bu yazımızda Karahan oyununda sıklıkla alınan hataların çözümünü sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bu hatayı alıyorsanız, oyuna girişte ya isminizi ya da şifrenizi yanlış yazmışsınız demektir. Bunun dışında eğer doğru yazdığınızdan eminseniz hesabınıza ilk defa giriş yapıyor ve hesap aktif değil anlamına gelmektedir. Mail adresinize gelen aktivasyon linkie tıklayarak hesabınızı aktive edebilirsiniz.

Bu ağ hatası türü ise dosya eksikliği veya bir teknik aksamadan kaynaklanmaktadır. Ancak bunun çözümü oldukça basittir. Karahan klasörünü açarak PRESENTVERSION- dosyasını not defteri ile açıp 00143 yazan yeri bularak onu 00001 yapıp tekrar yükleme gerçekleştirmelisiniz.

Bağlantı hatası!

Bu genelde kişinin kendisinden kaynaklanan bir sorundur. Oyun sunucuları yurt dışında olduğundan DNS ayarlarınızı değiştirmekte fayda var. Eğer halen bu sorunu alıyorsanız yeni gelen bir güncellemeden kaynaklı olabilir. Karahan klasöründe PRESENTVERSION- isimli dosyayı not defteri ile açarak patch sürümünü 4-5 rakam aşağıya çekin ve bırakın tekrar güncellesin.

karahan-2

[Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası

Ekran kartınızı güncellerseniz bu sorun çözülecektir.

[Error::mGXD.Init(5)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası

Oyun dosyalarından bazıları eksik demektir. Oyunun resmi sitesinden güncel setup dosyasını indirerek sonuca ulaşabilirsiniz.

[Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası

Güvenlik duvarınız veya antivirüs yazılımınız oyunu açmayı engelliyor. Kapatın ve tekrar deneyin.

See the logfile ‘C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log’ for details hatası

Bu hatayı aldığınıza göre ya launcher.exe ya da twelvesky2.exe dosyasında bir sıkıntı var demektir. Yine resmi siteden son setup dosyasını indirin ve tekrar kurun.

CEVAP VER