Yeni bir inceleme yazısı ile daha sizlerleyiz. Bu yazımızda Assasins Creed Unity oyunun masaya yatırıyoruz.

PARİS’TE MACERA

Assasins Creed Unity, Assasins Creed serisinin Paris’te geçen oyunudur. Oyun içerisinde eski Paris sokaklarını , caddelerini görüntülüyoruz. Üstelik oyunun geçtiği zaman tam da Fransız İhtilali dönemi… Yani Assasins Creed Unity bizi çok güzel bir hikayenin ortasında bırakıyor. Ancak genel olarak bu harika hikayenin senaryo anlamında hayal kırıklığına uğrattığını söylemezsek olmaz. Oyun Fransız İhtilali gibi etkileyici bir dönemde geçmesine rağmen hikaye olarak biraz düşük kalmış.

MUHTEŞEM GRAFİKLER

Assasins Creed Unity oyununun gelmiş geçmiş en gerçekçi grafiklere sahip oyunlardan birisi olduğunu söylesek abartmış olmayız. Özellikle Fransa’da iç mekanlar çok gerçekçi gözüküyor. Ancak sistem gereksinimleri olarak da oyun bunun karşılığını fena halde istiyor. Assasins Creed Unity, çok güçlü sistem gereksinimi duyan bir oyun.

assasa

CANLI ŞEHİR

Bu tarz AAA oyunlarında en önemli şeylerden birisi şehrin gerçekten de canlı bir şehir olmasıdır. İşte Assasins Creed Unity bunun en güzel örneklerinden. Oyunda ne tarafa bakarsanız her insanın farklı şeylerle meşgul olduğunu görüyor, kabalığın ortasında her taraftan farklı sese ve hareketlere şahit oluyorsunuz.

OYNANIŞ

Assasins Creed Unity oynanış olarak bazı buglar ile can sıkıyor. Ancak en önemlisi oyunda dövüş animasyonlarının artık sıkması. Yani önceki Assasins Creed versiyonlarının üstüne bir şey katamadığı gibi sizi gerçeklikten uzaklaştıran, biraz zayıf bir dövüş sistemi mevcut.

GENEL DEĞERLENDİRME 

6.0 / 10

Oyun sırf grafikleri, yaşanan şehri için bile oynanabilecek düzeyde çünkü gerçekten de çok güzel manzaralar, yaşayan bir şehir, Fransız İhtilali döneminde Fransa söz konusu… Ancak senaryo, oynanış olarak oldukça zayıf bir oyun olduğunu söylememiz gerekiyor.

 

CEVAP VER