, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yeni oyun konsolu ’i tanıtacağı günü resmen duyurdu. Buna göre Switch Presentation 2017 isimli bir etkinlik düzenlemeye hazırlanan şirket, bu lansmanda ev tipi yeni oyun sistemiyle alakalı detaylı bilgilendirmeler de yapacak. Bu lansmanda yalnızca Switch’e dair daha geniş açıklamalar ve donanım özellikleri tüm dünyaya canlı yayınla duyurulacak. Switch’in ne zaman raflardaki yerini alacağı da netleşecek. Halihazırda var olan ve Switch platformuna uyarlanan oyunlardan da bahsedilecek.

Eğer siz de canlı yayında bu tarihi ana tanıklık ederek Nintendo Switch’in ne zaman satışa çıkarılacağını ilk öğrenenler arasında yer almak istiyorsanız, 12 Ocak 2017 tarihinde ekran başına geçerek Nintendo Switch Presentation 2017 programını izlemeye başlayabilirsiniz. Türkiye saati ile 12 Ocak’ta saat 18:00’de başlayacak olan program, ertesi gün (13 Ocak) saat 15’e kadar devam edecek.

nintendo-switch-presentation-2017-logo

Switch tüm dünyada ses getirmişti

20 Ekim tarihinde YouTube’a yüklenen videoyla ilk kez izleyicilerle buluşan Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch, sahip olduğu üstün özelliklerle herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı. Switch ile evinizde televizyona bağlayarak oynayabildiğiniz gibi, dışarıdayken cihazı yanınızda taşıyarak oyuna kaldığınız yerden devam da edebiliyorsunuz. Şimdiye kadar hiç görülmemiş bir teknolojiye sahip olan Switch’in ne zaman satışa sunulacağı ve ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı da merak konusu olmuştu.

12 Ocak’ta başlayacak olan etkinlikte hemen herkesin aklını kurcalayan bu soruların nihayet cevabını bulması bekleniyor.

CEVAP VER