Yazdığı distopik romanlarla bilinen ve totaliter rejimlere ilham kaynağı olan George ’in ismini taşıyan oyunu Steam’deki yerini aldı. 1984 isimli meşhur romanda işlendiği üzere demir yumrukla yönetilen ve tüm vatandaşlarını izleyen bir “Büyük birader”i yönettiğimiz oyun, özellikle kitabı okuyanlara eğlenceli dakikalar yaşatmayı vaat ediyor.

rjb8mxpxooek3ipxcjwucf-650-80

The Nation (Ulus) isimli bir ülkeyi yönettiğimiz ve bu ülkenin vatandaşlarının tüm mahremiyetini gözlediğimiz oyunda amacımız, seri bir şekilde bombalar patlatan bir grup aktivisti engellemeye çalışmak. Bunun için bir araştırmacı olarak oyuna giriş yapıyor ve tüm vatandaşları izleyerek bu aktivistleri yakalamaya çalışıyoruz.

Öncelikli göreviniz, ülkeyi yöneten parti için tehdit unsuru olabilecek tüm vatandaşların dijital ayak izlerine ulaşmak ve onları ortadan kaldırmak. İlk olarak hem halka açık, hem de devlet kayıtlarını incelemeniz gerekiyor. Gazeteler, web siteleri ve polis veri tabanını taradıktan sonra araştırmalarınızı daha da derinleştirip telefon görüşmelerini dinlemeye, e-postaları okumaya ve chat programı yazışmalarını da takip etmeye başlıyorsunuz. Hatta bazı durumlarda hedefinizin bilgisayarını kurcalayabilmeniz bile mümkün.

83tupuykkubpqo5by2zop9-650-80

Oyuna ilk girdiğinizde Symes isimli bir analist size yardımcı oluyor. Neyi nasıl yapacağınızı ve vatandaşları nasıl izleyeceğinizi anlatan Symes, aradan geçen bir süre sonra size bağımlı hale geliyor ve direktiflerinizi yerine getirmeye başlıyor.

Steam üzerinden satışa sunulan oyun 18 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Sıra dışı bir macera arıyor ve Orwell evrenini merak ediyorsanız, satın almanız tavsiye edilir.

CEVAP VER