Merhabalar, bu rehberimizde gerek performans arttırma gerekse oyunda size avantaj sağlayacak hile olmayan kodları göstereceğiz.

Öncelikle ufak tefek detaylardan bahsedelim ve işin mantığını kavrayalım.

Launch Options yani başlatma seçenekleri, Steam üzerinden tüm oyunlar için başlangıç seçenekleri kodları yazabileceğimiz ve daha çok oyunun üzerinde teknik anlamda değişiklikler yapabileceğimiz kısımdır. Bu kısıma Steam>Oyun Kütüphanesi>CS:GO’nun üzerine sağ tık>Özellikler>Başlatma Seçeneklerini Ayarla… butonundan ulaşabiliriz.

csgo

Bu bölüme birçok kod yazabilirsiniz. Dilerseniz bunlardan başlayalım.

-novid 

CS:GO’nun girişindeki intro videosunu kaldırır ve oyunun daha kısa sürede açılmasını sağlar.

-threads x

CS:GO’nun tüm işlemci çekirdeklerini kullanmasını sağlar. x yazan kısıma işlemcinizin sahip olduğu çekirdek sayısını yazmalısınız.

-nod3d9ex1
-nod3d9ex 

Bu iki kod hakkında birçok teori var fakat daha çabuk Alt+Tab yapmanızı ve bazı oyuncular için ise 0-100 arası FPS artışı sağlıyor. Bu kodun çalışması tamamen donanımınızın şansına bağlı. Bende 50 FPS artışı sağladı.

-nojoy 

Oyun kumandası desteğini oyundan kaldırır. Kimi Low-End (Düşük Segment) bilgisayar kullanıcıları için FPS artışı sağlayabilir.

-high 

Oyunu işlemci için yüksek önceliğe alır. Görev yöneticisinden işlem önceliği atamak ile aynı olay.

+mat_queue_mode -2 

Oyun için Multithreading olayını açar. -threads kodu ile hemen hemen aynı işlevi görüyor. 100’den fazla FPS artışı sağladığını söyleyenler var. Bu da donanıma göre işe yarayan bir kod.

+exec autoexec 

Autoexec.cfg dosyasını çalıştırmayı sağlar. Bu dosya genelde oyun içi kodlar için kullanılır.

CEVAP VER