Bilindiği üzere sniper oyunları keskin nişancılık yaptığımız, bu yüzden de yapay zekanın, animasyonların son derece önemli olduğu oyunlardır. Bunu iyi başaran oyunlardan birisi olarak da Sniper Elite serisi hep dikkat çekmiştir. Sniper Elite, 2000’li yılların başında başlayan bir oyun serisi olmuş, zamanla efsaneleşmiştir. Şimdi ise serinin dördüncü oyunu nedereyse çıkmak üzere !

DİRECTX 12 DESTEĞİYLE PC’DE OLACAK

Oyun ile ilgili elimize ulaşan son bilgiye göre, PC platformuna Directx 12 desteğiyle gelecek. Bilindiği üzere artık yeni tüm grafik kartları Directx 12 teknolojisini desteklemekte ancak bu teknoloji hala oyunlarda tam olarak yaygınlaşamadı. İşte Sniper Elite 4 bu noktada bir farklılık üretiyor.

sniper elite 4

PEKİ DİRECTX 12 TEKNOLOJİSİ NE İŞE YARIYOR?

Directx 12 sayesinde FPS anlamında oyuncular ciddi avantajlar elde edecekler yani bir oyunda Directx 11 ile alınan FPS ile Directx 12 ile alınan FPS aynı olmayacak. Directx 12 daha iyi, daha akıcı bir deneyim sunacak. Ancak yinede grafik kartınız Diretcx 12 desteklemiyorsa üzülmeyin çünkü oyun aynı zamanda eski Directx sürümü olan Directx 11’i de destekleyecek.

SNİPER ELİTE 4 OYUNU NE ZAMAN ÇIKACAK?

Sniper Elite 4 oyununun çıkış tarihi olarak 14 Şubat 2017 açıklandı. Yani oyunun piyasaya sürülmesine yalnızca bir hafta kaldı. Oyun piyasaya sürüldükten sonra da gerek inceleme, gerek farkı Sniper Elite 4 haberleri ile yine karşınızda olacağım. Şimdilik oyun ile ilgili gelişmeler bu kadar.

CEVAP VER