22 Ekim’de çıkışını gerçekleştiren oyun, büyük bir açık dünyayı bize sunduğunu söylemekte.

Ben de oyunda bu açık dünyaya sahip olmayı ve oyunu beğenmeyi istedim öyle ki takip ettiğim ve çıkmasını beklediğim bir oyundu..

Oyun muhteşem değil ve biraz da sıkıcı. Oyunu güzel yapan şeyler var fakat eksi detayları da birleştirdiğimizde ortaya olumsuz bir oyun çıktığını üzülerek söylemeliyim. Ancak bu tabii ki benim görüşüm, sıralayacağım özellikleri kendine göre pozitife yaklaştıranlar olabilir.

sky-break

Grafikler bu fiyata göre (24 lira olan oyun 28 Ekim 2016’ya kadar %10 indirimli haliyle 21 lira 60 kuruş) gerçekten iyi. Bu konuda oyunun hakkını hiçbir şekilde yememek gerekiyor, oyunun mücadele grafiği 60-70 liralık oyunlardan daha iyi. İnsansız asistan haritada oldukça bize yardımcı oluyor. Bunlar benim gördüğüm ve beğendiğim özellikler ki yabana atılmaması gerekli.

Gelelim eksik olduğunu düşündüğüm özelliklere, mekaniklere oldukça iyi demiştim ancak onun bir eksik yönünden başlayacağım, bizim dışımızdaki karakterler aptalca donatılmış, sanki beyni kafasından alınmış gibi hareket ediyorlar. Oyunun arayüzü ve kontrolleri alışılmışın dışına çıkarak oyunculara zorlamaya çalışmış ancak bunun için üst düzey bir geliştirici ve firma ile yeni bir şeyler yaratmayı amaçlamalısınız. Bu oyunla alışılmış kontrolleri değiştirmek saçmalık olmuş. Hatta bazen kontrollerin çalışmadığını da söyleyebilirim, sürekli olarak değil ama tuşları görmediği oluyor oyunun ve bunu anlamış değilim. Oyun harika değil ancak 10 üzerinde puan vermem gerekirse 4 verirdim, ortalamanın biraz altı olarak düşünün oyunu. Fazla bir beklentiniz yoksa oyun size hitap edecektir.

CEVAP VER