Nintendo’nun Switch isimli muhteşem cihazıyla giriş yaptığı oyun konsolu pazarı birçok heyecan verici yeniliğe gebe. tarafından geliştirilen ve “şimdiye kadar üretilen en güçlü oyun konsolu” olduğu iddia edilen bu yeniliklerden birisi.

Oyun konsolu sektörünü domine eden PlayStation 4 ve Xbox One modellerinden hangisini seçmesi gerektiği noktasında kafa karışıklığı yaşayan kullanıcıların sayısı hiç de azınmasanacak gibi değil. Sonuçta her iki modelin de fiyatı birbirine çok yakın. İkisi de hemen hemen aynı oyunlara sahip. Hal böyle olunca geriye sanal gerçeklik (VR) ve 4K destekleyen TV’lerde oyun deneyimini üst seviyeye çıkarma gibi unsurlar kalıyor.

project-scorpio-features

Görünen o ki Microsoft da bu alana yatırım yaparak geliştirdiği PlayStation 4’e fark atmayı hedefliyor. Özellikle PlayStation’un sunduğu VR gözlüğüne alternatif bir seçenek sunamayan Xbox; Battlezone, Rigs ve Thumper gibi oyunları sanal gerçeklik avantajıyla oynatmayı da başaramıyor. Keza ufukta görünen PS4 Pro modeli ve yeni tanıtılan Nintendo Switch de Microsoft’u kara kara düşündürmeye sevk eden etkenlerden birisi.

Oldukça üst düzey donanım özelliklerine sahip olması planlanan Xbox One Scorpio modeliyle tüm rakiplerine fark atmayı umut eden Microsoft, 4K ve yüksek duyarlıklı VR deneyimini oyunculara yaşatmaya hazırlanıyor. Sony’nin PS VR ve PS4 Pro modellerine misilleme olarak geliştirilen bu modelle daha önce hiç yaşanmamış bir VR heyecanı vaat ediliyor.

CEVAP VER