Rehbere başlamadan önce, Sihirdar vadisi hakkında bir rehber olduğunu belirtmeliyim.

Oyun Türlerinden başlayalım;

Oyun türleri, Klasik oyun ve Dominion oyun olarak ikiye ayrılıyor. Dominion oyun türünde amacımız kuleyi elimizde tutmak ve takımın skorunu azaltmak olacaktır. Klasik oyun türünde ise Sihirdar Vadisi ile Uğursuz Koruluk olarak ikiye ayrılmakta. Sihirdar Vadisi 3 yollu, 5 kişili, Uğursuz Koruluk 2 yollu ve 3 kişi ile oynanır.

Sihirdar Vadisine değinmek gerekirse; şampiyon seçiminde atak gücü ile yetenek gücünü karışık seçmelisiniz. Eğer yalnızca birine yönelirseniz karşı takım da sadece ona savunma yapar ve durum onların lehine gelişir.

lol-sihirdar-vadisi

2-1-2 formatıyla oynanan haritada 2 kişi yukarı 1 kişi de ortaya 2 kişi de aşağıya gider. Eğer bir ormancınız varsa, yukarıda sadece tek kişi kalır. Ormancı almanızı ben tavsiye ederim, büyük yarar sağladığını düşünüyorum. Bu durumda 1-1-2 + 1 şeklinde dizilinir.

İyi bir takım, büyücü, taşıyıcı, takviye, ormancı ve tek başına bir solo top ile oyuna başlar ve takım stratejisi otomatik olarak büyücü ortadan, taşıyıcı ve takviye alttan gitmelidir. Solo top ise yukarıdan gitmeli.

Sihirday büyülerinde en yaygın olanlar flash,ignite’dir. Eğer flash yoksa ghost veya exhaust kullanılabilir. Cleanse eğer karşı takımda yavaşlatabilecek bir karakter varsa o da alıabilir. Şampiyonlar ve büyüler seçildikten sonra oyuna başlanabilir.

Bundan sonrasında rollerin bilincinde olduğunuzu düşünerek oyuna başlayabilirsiniz diyorum.

Kolay gelsin..

 

CEVAP VER