2007 yılında sinemaseverler filmiyle tanıştı. Önceleri çizgi roman formatında yayınlanan ve hatırı sayılır miktarda hayran kitlesine ulaşmayı başaran ’nin filmi gişede yüksek hasılat rakamlarına ulaştı. Öyle ki, izleyicilerden gelen talepler doğrultusunda filmin devamı da çekildi. Filmin yönetmeni Robert Rodriguez’in bu başarıdaki payı elbette çok büyüktü.

Bugün gelinen noktada ise Sin City’nin filminin yanı sıra bir de oyunu çıkıyor! Avustralya’da bulunan ve önceleri IR Gurus ismini taşırken Transmission Games olarak yeniden markalaşan küçük bir oyun stüdyosu, yakın tarihte piyasaya sürmeyi planladığı Sin City oyunundan 30 saniyelik bir video paylaştı.

Sin City’nin ABD’deki tüm haklarını elinde bulunduran Red Mile Entertainment isimli şirketin çizdiği sınırlar ve koyduğu kurallar içinde hazırlanan bu oyun, oldukça eğlenceli görünüyor. Tıpkı filminde ve çizgi romanında olduğu gibi yalnızca siyah, beyaz ve kırmızı renk tonları oyuna hâkim. Ana karakterimiz Marv’in yüzündeki yara bantları, kullandığı silah, kıyafetleri ve hareketleri ise filmdeki haliyle birebir örtüşüyor.

Marv’ın yanı sıra oyunda iki farklı karakteri de oynayabileceksiniz: Japonyalı bir tetikçi olan Miho ve Dwight McCarthy.

Oyunun hem senaryosu, hem de grafik motoruyla ilgili çok fazla bir bilgiye sahip değiliz. Keza Transmission Games’ten oyunun ne zaman çıkacağına yönelik açıklama da yapılmış değil. Ancak ümidimiz o ki, 2017 yılı içinde hem konsollarda hem de PC platformunda oynanabilir hale gelsin.

CEVAP VER