Video oyunu oynamayı hepimiz çok seviyoruz ancak bu oyunları oynarken sağlımıza ne kadar dikkat ediyoruz? 12 saat boyunca oyun oynayan bir genç hayatını kaybetti.

Oyun oynamak, hepimizin hissettiği ve bildiği gibi oldukça keyifli bir aktivite.. Ancak yine de oyun oynarken bile sağlımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

2011 yılında , 12 saat aralıksız oyun oynamış ve sağlığını hiçe saymıştı. Onun bu hareketi maalesef ölümle sonuçlandı.

oyun-yuzunden-hayatini-kaybetti

Olay yaşanalı yaklaşık 6 sene olsa da gencin babası, bir türlü bu olayı unutamıyor. Oğlunu 20 yaşında kaybeden acılı baba, bu dönemden beri kendini video oyunlarında sağlık üzerine çalışmalara adadı.

Chris Staniforth isimli genç oyunlara resmen aşıktı ve 20 yaşında hayatını kaybeden genç, hayatını oyunlara adamak için üniversitede bölümünü seçmişti.

Fakat çok uzun süre oyun oynayan Chris Staniforth‘un kalbi oyunlara dayanamadı. Çok uzun süre hareketsiz kaldığı için kalbi yavaşlayan Chris Staniforth, hayallerini gerçekleştiremeden hayata veda etti.

Chris Staniforth‘un ölümünü tetikleyen en büyük etken ise aşırı derecede hareketsiz olmasıydı. Günde yaklaşık 30 dakikanızı kısacık bir yürüyüşe çıkarak, basit egzersizlikler yaparak bu problemi ortadan kaldırmanız mevcut. Uzun saatleri oyun başında geçirmeden önce oyunların doğurabileceği fizyolojik rahatsızlıkları bu basit egzersizler sayesinde engellemeniz mümkün.

CEVAP VER