Playdead tarafından geliştirilen Limbo oyununu sevdiyseniz, Xbox One ve Wii U için yayınlanan The Secret Mine’ı da muhtemelen favori oyunlarınız arasına dahil edeceksiniz! Hem grafikler, hem de oynanış olarak Limbo’ya çok benzeyen bu oyun aksiyon ve bulmaca çözme üzerine kurgulanmış bir yapım. Üstelik oynaması da çok basit, çünkü kullanmanız gereken yalnızca iki buton bulunuyor. Bunlardan biri zıplamanıza, diğeri de karşılaştığınız nesnelerle etkileşime geçmenizi sağlıyor. Size saldıracak hiçbir düşman olmadığı için kullanma ihtiyacı duyacağınız silahlar da yok. Oyundaki tek düşmanınız, bulunduğunuz bölümde karşınıza çıkan engeller.

Toby1-1280x720

Yukarıdaki görselden de anlayacağınız üzere tıpkı Limbo ve Inside’da olduğu gibi bu oyunda da sadece siyah gölgeler yer alıyor. Tüm karakterler bu şekilde.

Oyunun senaryosu gayet başarılı

Bay Kırmızı Göz isminde bir düşman karakteri oyunda size zorluk çıkarmaya çalışıyor. Toby isimli kahramanımızın köyünü basan ve arkadaşlarını esir alan bu kötü karakter tüm dostlarınızı öldürmeden arkadaşlarınızı kurtarmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan tüm engelleri aşmalı, bölüm sonuna vararak arkadaşlarınızın esaretine son vermelisiniz.

Toby-1280x720

Gayet sade grafik öğelerine sahip olmasına karşın inanılmaz derecede sürükleyici olan oyunda karşınıza çıkan zorlu bulmacaları ve engelleri aşmak sandığınız kadar kolay olmayacak. Toplam 26 arkadaşınızın nerede saklandığını bulmalı, onları Bay Kırmızı Göz’den kurtarmalısınız.

Wii U için yayınlanmasından ötürü Nintendo hayranlarının Switch’e gelmesini de beklediği oyun Xbox One’da da oynanabiliyor.

CEVAP VER