21 Ekim 2016’da yani dün piyasaya çıkmış ve ilk gününden on binlerce satın alınan Sid Meier’s Civilization® VI, bildiğiniz üzere Sid Meier’s Civilization® V oyununun devamı niteliğinde ancak konusu ve grafiği bana bağımlısı olduğum Civ oyunlarından uzak adeta Clash Of Clash’ın gelişmiş versiyonu gibi geldi.

Oyunun artı yönlerine bakacak olursak, şehir yönetimi detaylanndırılmış ve akıllı, tarih ile uyumlu bir yapay zeka geliştirilmiş. Diplomasi artık daha ayrıntılı ve daha önemli olacak oyunda. Seçtiğiniz harita ve başlangıç noktasına göre lineer olmayan bir teknoloji gelişimi de bizleri bekliyor. Ayrıca halk aynı gerçek hayattaki gibi daha iyi öğrenecek ve 2-3 saatlik oyun deneyimim boyunca daha hızlı bir multiplayer desteği sağlanıyor.

sid-meiers-civilization-vi

Bunun haricinde şehrimizin içinde her tile bir kasaba düşüyor ve ürettiğimiz binaları bu kasabalara serpiştiriyoruz. Yani oyunun bir önceki sürümünde olduğu gibi her şey şehrin kurulduğu bir tile içinde kalmayacak. Mantıklı olarak dağ başına konulan bir kütüphane daha iyi bilim üretirken, taş madeninin yakınında olan bir yere yerleştirdiğimiz maden makinaları daha iyi kar getirecek.

Bunun yanı sıra Worker’lar yerine artık Builder’lar var. Dinlerde önemli oranda değişiklikler var diyebiliriz. Sistem gereksinimleri ise gayet orta düzeyde ve herkesin oynayabileceği bir düzeyde açıklandı.

Ayrıca şuan oyunda Türkler yok. Gelen çok fazla tepki var 1 günlük süre içerisinde ve DLC ile eklenmesi yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

CEVAP VER