Selamlar, 19 Ekim 2016’da oyun piyasasına giren oyunun incelemesi ile karşınızdayız.

Bir tersane simülasyonu oyunu olan Ships 2017’de amacınız gemileri onarmak.

PlayWay firması simülasyon oyunlarını arka arkaya yayınlıyor. Steam’da 19 Ekim’de, Türkiye’de ise 20 Ekim 2016’da satışa çıkan oyunu FragOut isimli takım geliştirdi. 24 Lira ile satışına başlanan oyun bugün itibari ile 26 Ekim 2016’ya kadar %20 indirim ile 19 lira 20 kuruşa düştü. Untiny Personel Edition ile hazırlandığı oyunun giriş kısmından anlaşılan simülasyonun en dikkat çeken özellikleri de su efektleri. Aynı zamanda seneye bu zamanlarda bir denizaltı simülasyonu oyunu çıkarmayı da planlıyorlar.

ships-2017

Oyunun tüm hikayesi Baltık denizinde geçiyor ve oyunda 3 aracımız var. Bu 3 aracı aynı bölgede bulunan tersanemizde her ayrıntısına kadar tamir edebiliyor ve onları yenileyebiliyorsunuz. Bu gemileri tamir ettikten sonra, her geminin kendine has olan görevlerini yapmaya başlıyorsunuz. Sadece tersane simülasyonu olmayan oyunda görevleri, farklı farklı limanlara giderek gerçekleştiriyorsunuz. Örneğin, bir görevde gemiyi limana yanaştırmaya çalışırken diğer gemide yükleri gemiden boşaltmak için vinç kullanıyor, bir diğer görevde ise yine aynı vinci bu kez gemiye yük eklemek için kullanıyorsunuz.

Bu kadar geniş bir alan yelpazesi olan oyun yine de bir tık daha üste çıkabilirmiş. Aynı zamanda oyunda İngilizce, Lehçe, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Rusça arayüz ve altyazı olarak desteklenirken Türkçe dili desteklenmiyor.

CEVAP VER