Hemen her yaştan oyuncu tarafından beğeniyle oynanan , çeşitli modları bünyesinde barındırıyor. Survival, yani hayatta kalma modunu oynadığınızda geceyi güvenli bir şekilde geçirmek için baraka inşa etmek zorunda kaldığınız bu oyunun bir de hikaye modu mevcut. “Story mode” olarak da geçen bu mod, ’ı belirli bir senaryo düzleminde oynamanızı sağlıyor. Telltale Games tarafından geliştirilen hikaye modu çeşitli bölüm ve sezonlara ayrılmış durumda.

Bugün aldığımız güzel bir habere göre Minecraft: Story Mode’un ilk bölümü çeşitli platformlar için ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulmuş. Bu platformlar arasında Windows 10 mağazası da mevcut. Eğer sizler de Minecraft’ın hikayesini merak ediyorsunuz, diğer birçok kullanıcı gibi Windows 10 mağazasından ücretsiz olarak oyunun ilk bölümünü indirebilirsiniz. Böylece hiçbir ücret ödemeden Minecraft dünyasına ilk adımınızı atabilmeniz mümkün.

Peki, hikaye modunun bildiğimiz Minecraft’tan farkı ne?

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra dünya çapında oyuncu kitlesi daha da genişleyen Minecraft, çocuklar arasında da bir hayli popüler. Çocukların eğlenceli hikayelerden hoşlandığını ve oyun oynarken belli bir amaç doğrultusunda hareket etmeyi tercih ettiğini fark eden Telltale Games yöneticileri, Minecraft evrenini farklı karakterlerle zenginleştirerek hikaye moduna uyarlamayı başardı.

Steam ve GOG platformları üzerinde hala ücretli olan 1.5 GB büyüklüğündeki oyunu Windows 10 mağazası üzerinden bilgisayarınıza veya Xbox oyun konsolunuza ücretsiz olarak indirmek için bu bağlantıyı takip etmeniz yeterli.

CEVAP VER