Merakla beklenen oyunun ikincisi 13 Ekim 2016’da, saatler öncesinde yayınlandı!

Bende sizler için oyunu oynayıp ufak bir değerlendirme yapma fırsatı buldum.

Hatırlayacaksınız, Shadow Warrior oyunu 1997 yılında yayınlanmış ve 2013 yılında yeniden yapılandırırarak günümüze daha uygun bir hale kavuşturulmuştu. 2. oyunda ise incelediğim kadarıyla yine aynı karaktere sahibiz ve oyun, ilk oyunun devamı niteliğinde.

Shadow Warrior 2

Yine ilk oyundaki gibi karşımıza çıkan canavarları bir güzel öldürüyoruz fakat bu oyunda silahlar, bıçaklar, canavarlar ve hatta büyüler bile daha fazla.

Biraz da oyunun içeriğinden ve oynayış mekaniğinden bahsetmek gerekirse, ilk oyunun devamı niteliğinde demiştim, dünyamız yani oyunda içinde bulunduğumuz dünya, yine istila altına alınmış vaziyette. Bu kez farklı mekanlarda ve bayaa bol yelpazeli bir silah kataloğu ile canavarları avlayabiliyoruz.

Bol yelpaze derken şöyle kabaca baktığım kadarıyla 70’i geçik sayıda bir silah sayısı söz konusu. Silah dışında belirttiğim gibi, büyü ve Osmanlı döneminden kalma bıçak ile de canavarlar ile mücadele edebiliyoruz. Oyunda en fazla dikkat edilmesi gereken bölüm ise silahınızı güncelleme durumunuz olacak. Bölümler ilerledikçe silahlar size yetersiz gelirse, eski bölümlere gidip daha iyi bir skor ile bitirmeniz gerekecek. Bir silah ne kadar canavar öldürürsek o düzeyde bir deneyim puanı kazanıyor ve silahta buna bağlı olarak gelişiyor. Sizi bolca kana ve vahşet görüntülerine doyuracak oyunumuz, tatmin edici bir oynayış mekaniğine sahip.

CEVAP VER