Sezon öncesi yapılan yeniliklerde bu sezon bizi etkileyecek değişiklikler bekliyor. Bunlardan en dikkat çekicisi ormanda yapılanlar..

Ormanda yapılacak düzenlemeler tabi ki gerek koridor farklılıklarından gerekse ormanda kullanılan şampiyonlar farklılıklarından kimilerinin hoşuna giderken kimilerinin de “nereden geldi şimdi bu” ve/veya “ne gerek vardı ki buna” gibi olumsuz tepki vermesine neden olacaktır.

Riot Fearless yapılacak bu genel düzenleme ve değişikliklerin oyun gidişatını büyük oranda değiştirecek olduğunu söylediğini unutmayalım. (Baron güçlendirmesinin minyonlara etki etmesi ve Element ejderhaları gibi.) Oyuncunun yaptığı seçimler karşılığında ödüllendirildiği oyun ve sistem anlayışı geliştirilecek gibi duruyor.

Stratejilerle çevirdiğimiz oyunları belli taktiksel oyunlar çerçevesine sokmak için yapılacak bu düzenleme ve yeniliklerde en göze batanlardan bir tanesi tabi ki bitkiler.

Evet, tabi ki bitki dediğimizde ormanlar aklımıza geliyor. Oyunda da bitkiler ormanda rastgele ortaya çıkarak oyuna taktiksel kullanılabilirlik katacaklar. Tabi ki sadece yer olarak değil zaman olarak ta bir rastgelelik mevcut gözüküyor.

Bu bitkileri inceleyelim.

Arayıcının Çiçeği (Scryer’s Bloom)

Görüldüğü gibi bu bitkimizin üzerinde 8 adet ok bulunmaktadır. Bir taraftan vurduğumuzda diğer taraftaki ok yönünde bir aydınlanma olmakta ve bu bölgede bulunan totemler dahil herşeyi göstermektedir.

Patlama Konisi (Blast Cone)

Ziggs’in W skiline benzer ama sanki bir tık üstünde bir özelliği var gibi gözüküyor. Ormanda bizim için 2. bir sıçra şansı olacak belki duvarları bu şekilde aşacak, ejder veya baronu çalıp çıkma şansımız artacak yada çaldırmak!

Bal Meyvesi (Honeyfruit)

Ormanda bize güç verecek verimli tatlı meyvelerimiz eksikti! Bu meyveler videoda gördüğümüz kadarıyla parçalanıyor ve her biri canımızın belli bir kısmını dolduruyor. Belki takım halinde can doldurmaya bile yarayabilecek gibi gözüküyor.

Gelelim diğer değişikliklere ki bunlar eskiye dönüş olarak algılanabilir ve yine kimilerini sevindirecek ve eskiye götürecek kimilerini de ne güzel taktik olarak kullanıyorduk bunları dedirtecek cinsten! Evet artık her orman kampının ayrı çarp özellikleri olmayacak. Tüm kampların ekstra özellikleri kaldırıldı. Kırmızı güçlendirmede bulunan çarp atınca can doldurma özelliği hariç! hatta ve hatta tüm yaratıklar çarpa karşı kırmızı güçlendirme gibi davranacak ve can dolduracak.

Bu değişiklikler, düzenlemeler yeterli olur mu? Olumlu mu olumsuz mu bunlar uzun uzadıya tartışılabilir ama biz önümüzdeki günlerde neler duyurulacak onları bekleyelim ve sizlerden yorumlarınızı alalım.

 

CEVAP VER