14 Ocak 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken, Türkçe dahil ekstra hiçbir dil oyunda desteklenmiyor.

, genelde hafif karanlık ve tekrarlayan görsellere sahip olmasına rağmen oyun hem eğlenceli hem de zorlayıcı. Cephane sınırsız değildir ve bu nedenle tabanca, submachinegun veya atış tüfeği ile ara sıra elinizin altında bulunan son elleriniz olacak el bombaları ve yakın dövüş silahları arasında geçiş yapmak zorunda kalıyorsunuz. Oyunda herhangi bir düşman gördüğünüzde yapacağınız en iyi işlem, fark ettiğiniz anda vurmak olacaktır.

RYAN BLACK’ın hikayesi 80’li yılların herhangi bir film gibi klişe.. Bu yüzden biraz eksi yönlerinden bahsetmek istiyorum. Basit bir kurtarma misyonunun olması gereken çirkinliği hızlı bir şekilde döndürdüğü ve sahte zombi, kudurmuş köpekler, bir kamyonun canavarları ve açıklanamaz bir şekilde, hatta sizi vuracak gibi görünen insan askerlerinin tüm ordularıyla yüzleşmek zorunda bırakılıyoruz. Oyunun bu şekilde bir hikaye ile çıkış yapacağını, doğrusunu söylemek gerekirse ummamıştım. Üsleri tahrip edilen yaratıklara karşı bir insanın teklifini kabul ediyorsunuz. Ancak bu oyun içinde, bu affedilebilecek bir günah olarak sayılabilir.

Patlamalar, hayatta kalmamanızı amaçlayan seviyede gerçekleşiyor. Bu yüzden oyunun bazı seviye bölümlerinde hızlı olmanız gerekecek. Tam seviyenin sonuna gelmişken bir anda yeniden başlayabilirsiniz. Esasında bu sizi daha temkinli yapıyor ve cephane ile sağlık kitleri için yavaş gitmek ve binaları keşfetmenize olanak sağlıyor. Böylelikle oyunun içine daha fazla yayılmış oluyorsunuz. Boss ile yapacağımız dövüşler oldukça acımasız olacağından kesinlikle bu ekstralara ihtiyacımız olacak. Hedeflere, hedefleme ve ateş etme ile ilgili birkaç ufak sorun olsa da fazla bir şey hissettirmiyor.

Açık havada, ateş gücü ile parçacıklar veya yangın söndürücü şişelerle birleştiğinizde hedeflerin çoğunu sinekler gibi düşürürsünüz ve karşılaşacağınız birkaç zırhlı canavar, beton parçası veya bir araba gibi yapıyı atlarsanız biraz daha hızlı seviyeyi ve oyunu tamamlayabilirsiniz. En azından araçların yeterince hasar gördüğü takdirde patlayacaklarını unutmayın, bu yüzden sonunda en iyi strateji “halen hareket halindesiniz” stratejidir. Umarım mesajı iyi bir şekilde verebilmişimdir.

Sonuç olarak Ryan Black, benim oyun koleksiyonumda hoş bir yere sahip olacak bir oyun oldu. Steam’in bu oyun sayfasında önerdiği oyunlara baktığımızda çoğunun Ryan Black oyunundan daha pahalı olduğunu görmemiz mümkün. Eğer oyun geliştiricisi, bu oyunda bir indirim yaparsa -ki şuan 6 TL- kesinlikle kaçırılmaması gereken bir oyun olarak ifade edebilirim. Oyunun artılarını bir araya toplamak gerekirse; Çeşitleştirilmiş cephanelik ve düşmanlar diye kısaca ifade edebiliriz. Oyunun sesleri ve ortamları tekrarlaması da oyunun zayıf yönleri arasında yer alıyor. Oyuna 10 üzerinden puan vermem gerekirse; aldığım zevk ve ücret grafiğine bakarak 7 puan verebilirim. Pişman olmayacağınız bir oyun.

CEVAP VER