Ünlü grafik kart üreticilerinden Nvidia yeni bir bomba ile daha karşımızda! Nvidia, Gtx Titan Xp ismine sahip dünyanın en güçlü yeni grafik kartını duyurdu.

Bilindiği üzere teknoloji dünyasında grafik kartların fiyatları giderek daha da pahalı bir hale geliyor. Artık bir oyun bilgisayarı toplamak çok daha masraflı oldu. İşte bunda Nvidia şirketinin de payı bulunmakta çünkü genellikle Nvidia yüksek fiyat politikası ile dikkat çekmiştir. Ancak buna rağmen Nvidia’nın zirvedeki yalnızlığı devam etmekte. Büyük bir başarıyla yoluna devam eden Nvidia, son olarak Nvidia Gtx 1080 Ti ile zirvedeki yerini daha da sağlamlaştırmıştı ancak Nvidia buna rağmen hala yeni grafik kartlar üretmeye devam ediyor. Şimdi ne Nvidia, performans olarak çok güçlü bir başka grafik kartını bizlere duyurdu. Üstelik bu kart, dünyanın en güçlü grafik kartı olma potansiyeline sahip…

NVİDİA GTX TİTAN XP

Nvidia Gtx Titan Xp, günümüzün en kuvvetli yeni grafik kartı diyebiliriz. Duyurulan kart, Titan ailesinin yeni mensubu olarak dikkat çekiyor. 12 GB VRAM’e sahip olan kart aynı zamanda 384 bit olmasıyla da dikkat çekiyor. Ancak elbette bu değerlerden daha önemlisi kartın sahip olduğu müthiş hızlar. 11.4 Gbps hafıza hızı bulunan grafik kart 547.7 Gb/S de hafıza alanı hızına sahip.

Şimdi fiyatına hazır olun; Ürün 1200 Dolar’dan satışa çıkarılacak. Türkiye fiyatının 6000 TL’yi dahi geçmesi beklenmekte.

CEVAP VER