16 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Flemenkçe ve Basitleştirilmiş Çince dillerine destek sağlanırken Türkçe maalesef desteklenmiyor.

Normalde oyunun ilk kez piyasa çıktığında bu inceleme yazısını yazıyor olsaydım, kesinlikle tavsiye etmeyeceğim, çok kötü bir oyun olduğunu yazardım. Ancak özellikle son 1 ayda gelen güncellemelerle birlikte oyunun verdiği hatalar neredeyse sıfıra indi ve optimizasyon güncellendi. Oyunun Steam sayfasına bakma fırsatınız olursa, yerden yere vurulduğunu göreceksiniz. Ancak bir de sürekli kötü yorumların tarihlerine bakmanızda fayda var. Birçoğu 30 Kasım’dan önceki beta sürümüne ait yorumlar, hoş benim yorumum da olumsuzdu zaten o tarihlerde ancak sonrasında düzelttim.

rollercoaster-tycoon-world2

Oyunun adından da anlayacağınız üzere bir hız treni tasarlıyorsunuz. Tasarladığınız sırada yanınızda size yardımcı olacak olan editör, asistan veya yapımcı artık ne isim veriyorsanız, mükemmel tasarlanmış desem yanlış oldu. Oyun çıktığından beri her iki haftada bir yeni güncellemeler geliyor ve oyuna birçok özellik, yenilik, bol bol parkur ekleniyor. Özellikle son güncellemeden sonra grafikler iyi yönde bir iyileşme gösterdi. Oyunu almayı düşünüyorsanız ve kötü yorumlardan sonra vazgeçtiyseniz, şimdi tam sırası..

Oyunun içindeki su kalitesi berbat. Evet, su kalitesi.. Parkınızda gezinirken oyun içi grafikleri değiştiremiyorsunuz ve bu gerçekten saçma bir özellik olmuş. Yükseltilen yollara parçalar koyamıyoruz ve bu da yine oyunun saçma özelliklerinden biri.. Genel olarak oyundan bu bahsettiğim saçmalıklarında düzeltilmesini ve bu alanda dünyadaki en iyi oyun olmasını bekliyorum.

CEVAP VER