18 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren bu oyun gerçekten dünyaya damgasını vurdu. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Japonca’ya arayüz ve seslendirme desteği sağlanırken Türkçe başta olmak üzere İtalyanca, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Çekçe, Danca, Macarca, Ukraynaca, Felemenkçe, Basitleştirilmiş Çince, Korece ve Geleneksel Çince dillerine de arayüz desteği sağlanmış durumda..

Killing Floor’un ilk oyununu zaten fırsat buldukça oynuyordum ve bu oyunu görünce indirmemek olmazdı.. Killing Floor 1 ile 2 arasında pek de bir fark yok ancak silahlar ve npclerde ufak değişiklikler göze çarpıyor. Oyun üzerinde birkaç değişiklik yaparak sunmuşlar şeklinde bir düşünceye sahibim açıkçası..

killing-floor-2-1

Grafikler, ilk oyundan da alıştığımız gibi “müthiş”. Bu oyunda ekstra bir farklılık olarak karakterlerin detaylarına da önem verildiğini görüyoruz. Bu arada unutmadan, nur topu gibi bir bossumuz var. Doğrusunu söylemek gerekirse, oyun ilk çıktığında bir optimizasyon sorunu olacağını düşünmüştüm fakat şuanda gözlemlediğim kadarıyla bir sıkıntı yok.

Oyunu oynarken bir de co-op oynayabileceğiniz sağlam bir arkadaşınız varsa, saatleri su gibi akıtıp geçirebilirsiniz. Oyunun içinde mükemmel bir atmosfer var ve bosslar bildiğimiz gibi vura vura kesilmiyor. Yani yine vura vura kesilecek ancak taktik uygulamanız gerekiyor. Seslendirmeye de ayrı bir parantez açmak lazım ki belki de çoğu üst düzey oyunda bile olmayan bir seslendirme kalitesi mevcut. 6 kişiye kadar co-op desteği vermesi de oyunu güzel kılan detaylardan biri. Bunun yanı sıra offline yani internete bağlı değilken bile co-op oynayabiliyorsunuz LAN bağlantısı üzerinden.. Kafası kopmasına rağmen hala atak yapmaya çalışan yapay zekalı zombilerden de bol bol göreceksiniz.

CEVAP VER