yaşayan oyuncular bu kasma problemlerinin nasıl çözülebileceğine dair ipuçları arıyorlar. Bu hususta ayrıntılı bir rehber yazıyla yardımcı olmaya çalışalım.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ HUSUSU

Bir oyunu indirip oynamaya başladıktan sonra eğer 24 fps’nin altında bir oyun deneyimi yaşarsanız bunu gözünüz kasma olarak algılar. Veyahut çok ani fps düşüşlerinde de gözün kasma olarak algılaması söz konusu olabilir olabilir. Peki bu gibi durumlarda bir oyun tutkunu ne yapmalı? İlk olarak sisteminizin oyuna yetip yetmediğine bir bakmamız lazım. Bunun için kasan oyununuzun sistem gereksinimlerine internetten bakın. Eğer minimum sistem gereksinimlerini sisteminiz karşılamıyorsa oyunun kasması son derece doğal. Bu gibi durumlarda sisteminizi yükseltmeli veya yeni bir bilgisayar almalısınız başka bir çaresi yoktur.

oyun1

DARBOĞAZ & YAZILIMIN DURUMU & ARKA PLAN UYGULAMALARI

Eğer sistem gereksinimleriniz kastığı için oynayamadığınız oyunu oynamak için yeterliyse ve buna rağmen kasıyorsa bunun ilk sebebi oyundan kaynaklı bir hata olabilir. Ancak oyundan kaynaklı olmadığına eminseniz bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir veya darboğaz söz konusu olabilir ve benzeri pek çok sebebi vardır. Arka plan uygulamaları, yaz ılımların güncellik durumları da bilgisayarınızın kasmasına neden olabilir. Bu gibi durumları denemek için arka planda çalışan tüm uygulamalarınızı iyice kapatın. Tarayıcı dahi açık olmasın ve bu şekilde oyuna tekrar girin. Düzelmediği taktirde driver güncelleyip, oyun sürümünü güncelleyip deneyin ve yine olmadıysa son çare olarak format atıp tüm donanım yazılımlarını tekrar yükleyerek oyunu oynamayı deneyin.

 

CEVAP VER