Rokstar Games, OpenIV hususunda yaptığı mühim hatadan döndü. Şirket, modculara tekrar izin sağlayarak oyuncuların gönlünü kazandı.

Rockstar Games bildiğiniz gibi GTA serisinin yapımcısı ve bu yüzden de oyun dünyasında oldukça büyük bir öneme sahip. Sürekli piyasaya sürdüğü birbirinden kaliteli oyunlar ile dikkat çeken şirket, son günlerde oyuncular tarafından epey eleştirilmeye başlamıştı. Nedeni ise GTA 5 hususunda Opev IV desteğinin kesilmesiydi. Bu, GTA 5 oyununun modcularını epey sinirlendirmişti.

GTA 5 uzun yıllar önce piyasaya sürülen bir oyun olduğu için oyunu bitirenler hala oynamak istediklerinde modları kullanıyorlar. Yani oyun modlar sayesinde ayakta kalıyor diyebiliriz. Ancak Rockstar Games tarafından bunu engelleyecek bazı kararlar alınmıştı ve oyuncular bunun ardından Steam’de Rockstar Games’e yönelik büyük eleştiriler yapmışlardı. Hatta oyunun olumlu eleştirileri olumsuza çevrilmişti. İşte bunların ardından Rockstar Games artık hatasından döndü.

ROCKSTAR GAMES DESTEĞİ TEKRAR SAĞLIYOR

Open IV konusunda tekrar eski desteği sağlayan Rockstar Games, böylelikle modcuların da önünü açmış oldu. Oyun ile ilgili pek çok mod daha yapılıp sunulabilecek. Böylelikle oyuncular oyun zevklerini daha da katlayabilecekler.

Esasen Rockstar Games bu hatasından daha da önce dönmeliydi ancak kısa süreliğine notr açıklamalar yapması oyuncuları daha da kızdırmıştı. Yine de geç olsun güç olmasın diyoruz.

GTA OpenIV Krizi İle İlgili Daha Önce Yazdığımız Haberi Okumak İçin Tıklayınız

CEVAP VER