Capcom’un bir döneme damgasını vuran ve efsane haline dönüşen oyunu Resident Evil serisinin 7. yapımı resmi olarak doğrulandı. Ancak bir türlü oyun hakkında detaylı açıklama yapmaktan kaçınan Capcom, zaman zaman oyun içinden kısa videolar yayınlayarak oyuncuların meraktan çatlamasından ilginç bir şekilde zevk alıyor gibi. Oyunu daha da gizemli kılan ve merak konusu haline getiren bu hareketin bir yenisine daha bugün tanık olduk.

İlk olarak Resident Evil 3’te karşımıza çıkan Ada Wong karakterine bu yeni tanıtım videosundan da rastlıyoruz. Oyuncuların virüs kapmış ve zombileşmiş karakterlerle ikili mücadeleye girdiğinde oyun mekaniğinin nasıl tepki vereceğini öğrenmek adına faydalı bir video olduğu söylenebilir. Önceki Resident Evil yapımlarında olduğunun aksine canavarlarla mücadelenin eskisi kadar kolay olmayacağı görülüyor. Aksine, oyuncular kararlarını almadan önce çok daha titiz ve dikkatli olmak zorundalar.

Resident Evil 7’nin demo sürümü yayınlandığında oyuncuların keşfetmesi için yeni mekanların eklendiği görülmüştü. Oyunun kararlı versiyonu çıktığında PlayStation 4 oyuncuları çok daha karmaşık ve labirent gibi tasarlanan mekanlarda karşılarına çıkan canavarları öldürmeye çalışacaklar.

FPS tarzı, korku dolu hayatta kalma oyunu oynamak isteyenler için ideal seçim olan Resident Evil 7’nin 24 Ocak 2017 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 için satışa çıkması planlanıyor. Ek olarak Resident Evil serisinin şuan 7.sini geliştirmeye devam eden Capcom, toplamda 10 ayrı yapım geliştirmeyi hedefliyor. Yani 2017’den sonra da yeni oyunlar görmeye devam edebiliriz.

CEVAP VER